İpten Kuş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde keyif alarak yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Yün iplerle birçok dekoratif süs yapılmaktadır. Ponpon, püskül, ip bebek gibi dekoratif süsler güzel görünümü ile dikkat çekmektedir. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için yazımızda ipten kuş yapımı hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Elinizde artık yün ipler varsa bunları kuş yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz ipten kuş yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

İpten Kuş Yapımı

Evde ipten dekoratif kuş yapmak isterseniz istediğiniz yapıda ip kullanabilirsiniz. Güzel bir görünüm olması için iki farklı renkte ip kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İpi kartona dolayıp bununla yapacağınız ip şeritlerini birbiri ile iç içe geçirip harika bir kuş yapabilirsiniz. Yaptığınız bu sevimli kuşu salon, oturma odası ya da çocuk odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz birkaç tane kuş yaparak bunları ip ile birbirine bağlayabilir ya da kuş yuvasına koyup sehpanın üzerine yerleştirebilirsiniz. İsterseniz ipleri farklı boyutlarda keserek değişik boyutlarda kuşlar yapabilirsiniz. Yapacağınız rengarenk kuşlar sayesinde evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. İsterseniz üst kısmına anahtarlık halkası geçirerek kuş şeklinde anahtarlık da yapabilirsiniz.

İpten Kuş
İpten Kuş

Gerekli Malzemeler

  • Renkli yün ipler
  • 15 cm uzunluğunda karton
  • Makas
  • 2 adet göz için boncuk
  • Ağız kısmı için küçük bir parça eva
  • Yapıştırıcı

İsterseniz kuşun gözlerini yapmak için küçük oynar göz ya da düğme kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız iplerin kalınlığı birbirine uygun olmalıdır.

İpten Kuş Nasıl Yapılır?

İp ve diğer malzemeler hazır ise kuş yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kartona ipi 50 kere dolayın ve makas ile keserek çıkarın. Daha sonra bu ip şeridinin ortasına bir parça ip ile düğüm yapın. Bu şekilde 3 tane parça hazırladıktan sonra bu ip şeritlerini iç içe geçirip düğüm yaparak güzel bir kuş oluşturabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda ipten kuş yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bir şekilde ip bebek yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ip bebek nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial