İpten Çiçek Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

İpten çiçek nasıl yapılır bunu öğrenek evde ip ile çok güzel dekoratif çiçekler tasarlayabilirsiniz. Evde karton, kağıt, keçe ya da eva gibi malzemeler kullanılarak yapay çiçek yapılmaktadır. Bunların yanı sıra ip kullanarak da rengarenk çiçekler yapılabilir. Evinizin dekorunu güzelleştirmek için yapay çiçeklere ihtiyacınız varsa bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. İpten çiçek yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İpten Çiçek Nasıl Yapılır?

Evde ipten çiçek yapmak oldukça kolaydır. Uygulamayı yapmak için dikdörtgen şeklinde bir kartona ipi dolayarak iki farklı boyda ip öbeği hazırlamalısınız. Daha sonra bunları iç içe geçirip birbirine bağladıktan sonra ipleri makas ile keserek çok güzel dekoratif çiçekler yapabilirsiniz. Yaptığınız ipten çiçeklere sap takarak bunları bir vazoya koyarak salon ya da oturma odanızda kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde elinizde artık ipler varsa onları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte yün ip
  • Makas
  • Çiçeğin sapını yapmak için çöp şiş

Bu malzemelerin yanı sıra ipten çiçek yapmak için dikdörtgen şeklinde bir karton ya da plastik bir kabın kapağını kullanabilirsiniz.

İpten Çiçek Yapımı

İp ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir dekoratif çiçek yapabilirsiniz.

  • Çiçeğin ortasını yapmak için kapağı yan olarak tutun ve beyaz ipi buna 15 kere dolayın. Sonrasında bunu kapaktan dikkatli bir şekilde çıkarın.
  • Çiçeğin kenarlarını yapmak için de diğer ipi kapağın geniş tarafına 30 kere dolamanız gerekiyor.
  • Sonraki aşamada çiçeğin dışını oluşturacak uzun ip öbeğini masanın üzerine koyarak hafifçe açtırın. Bunun ortasına beyaz ip öbeğini dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Bir parça ip keserek bunların altına koyun ve bu ipi tam ortadan bağlayarak büzdürün. İpin ucunu arkadan düğümledikten sonra ip öbeğini ikiye katlayın ve biraz pay bırakarak ip ile sıkı bir şekilde bağlayın.
  • Çiçeğin ortasını oluşturacak ipleri makas ile güzelce keserek kısaltın. Bunu yaparken ipi mümkün olduğunca kısa kesmeniz gerekmektedir.
  • Dıştaki ip katmanını da makas ile kesip gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra ipleri elinizle açtırın. Dıştaki ipler ortadaki iplerden biraz daha uzun kesilmelidir.
  • Son olarak çıkıntı ipleri makas ile kesin ve alt tarafından çöp şiş geçirerek çiçek sapı yaparak uygulamayı tamamlayın.

Bu kolay yöntemi uygulayarak evde rengarenk ipten çiçekler yapabilirsiniz. Bu uygulama ile papatya yapmak isterseniz çiçeğin ortası için sarı, dışı için de beyaz ip kullanabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız ipten çiçek yapımı resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir. Zorlandığınız bir yer olursa daha önce paylaştığımız ipten çiçek yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

İpten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
İpten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial