İplik Makarası ile Not Tutucu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle masaüstü not tutucu yapabileceğiniz kolay bir kendin yap fikri paylaşıyoruz. Çalışma masanızın üzerinde dekoratif bir not tutucu kullanmak isterseniz size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Sadece iplik makarası ve ataş ile yapacağınız not tutucu masada fazla yer kaplamayacağı için de idealdir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse iplik makarası ile not tutucu yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İplik Makarası ile Not Tutucu Yapımı

Evde not tutucu yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Plastik kapaklarla yapılan not tutucuların yanı sıra mandal ve kağıt kıskacı gibi malzemeler ile yapılan modeller de bulunmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, mandal ile not tutucu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde not tutucu yapımı için yeterli malzeme yoksa iplik makarası ve ataş ile de güzle bir tasarıma imza atabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için biten bir makara ya da üzerinde iplik bulunan makarayı kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İplik makarası
  • Ataş

Şık bir görünüm için küçük bir süsleme kullanabilirsiniz.

İplik Makarası ile Not Tutucu Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise masaüstü not tutucu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kullanacağınız makara ahşap veya plastik olabilir. Burada önemli olan makaranın ortasında ataşın sığabileceği şekilde delik olmasıdır.
  • Ataşı iplik makarasının ortasındaki deliğe üst kısmı açıkta kalacak şekilde yerleştirin.
İplik Makarası ile Not Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
İplik Makarası ile Not Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
  • Ataşı makaradaki deliğe sokmakta zorlanırsanız pense yardımı ile yanlardan biraz sıkarak daraltabilirsiniz.
  • Son olarak makaranın üst kısmına küçük bir süs yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra iplik makarası ile dekoratif not tutucu yapımı tamamdır. Kağıdı ataşın içine resimde gördüğünüz şekilde yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay yöntemi uygulayarak evde güzel bir not tutucu tasarlayabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Bunun gibi kolay bir kendin yap çalışması daha incelemek isterseniz, kağıt kıskacı ile not tutucu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial