İple Telefon Kulaklığı Süsleme

İple Telefon Kulaklığı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

İple telefon kulaklığı süsleme  isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir çalışmadır. Telefon kulaklığının sade tasarımından hoşlanmayanlar bunları boya ya da farklı malzemelerle süsleyerek daha şık bir hale getirmekteler. Daha önceden bu konuda bazı örnek çalışmaları sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise telefon kulaklığını rengarenk ipler kullanarak süsleyebileceğiniz keyifli bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Siz de telefon kulaklığınızın rengarenk görünmesini istiyorsanız gerekli malzemeyi temin ettikten sonra resimli anlatımdan faydalanarak uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  •  İstediğiniz renklerde 3 ya da daha fazla koton ip

Uygulamanın yapımı için koton ip yerine yün ya da başka ipler de kullanılabilir. Elinizde başka çalışmalardan artan ipler varsa bunları da telefon kulaklığı süslemesi yapmak için kullanabilirsiniz.

İple Nasıl Telefon Kulaklığı Süslenir?

Telefon kulaklığı süslemek için tek yapmanız gereken şey; kulaklık kablosunun üzerini ip ile kaplamak. Bunu yaparken kullanacağınız teknik sayesinde güzel bir desen oluşturmanız mümkün. Aşağıda uygulamanın detaylarını bulabilirsiniz.

  • İlk olarak ipleri kulaklık kablosunun başladığı yere düğümleyerek sabitleyin.
  • Daha sonra iplerden birini alın ve bunu kablonun altından geçirerek düğüm yapın. Bu şekilde aynı renkten istediğiniz kadar sıra yaptıktan sonra diğer renge geçebilirsiniz.
  • Tüm renkleri bu şekilde ilmek atar gibi kabloya doladıktan sonra tekrar en baştaki renkten sıra ile devam edin.
  • Telefon kablosunu tamamen kaplayana kadar aynı teknikle örmeye devam edin. En son iplerin ucunu makas ile keserek sökülmemeleri için düğümlemeyi unutmayın.
  • Tüm bu aşamaların ardından rengarenk telefon kulaklığı kullanıma hazırdır.

Eğer daha kolay bir teknik uygulamak isterseniz ipleri düğüm yapmadan sadece kabloya dolayarak da güzel bir tasarım oluşturmanız mümkün. Bildiğiniz başka teknikler varsa bunları da telefon kulaklığı süslemesi yapmak için kullanabilirsiniz. Uygulamanın anlatımını okuduğunuzda çalışma size biraz karışık gibi gelebilir. Aslında tekniği kavradıktan sonra oldukça kolay bir uygulamadır. Konuyu daha iyi anlatabilmek için aşağıda, iple telefon kulaklığı süslemek resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimdeki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak siz de harika bir kulaklık tasarımı yapabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde kendinizin ve sevdiklerinizin kulaklıklarını rengarenk bir tasarıma kavuşturmanız mümkün.

İple Telefon Kulaklığı Süsleme
İple Telefon Kulaklığı Süsleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial