İple Nasıl Şişe Süslenir
Sosyal medyada paylaş

İple nasıl şişe süslenir? sorusunun cevabını öğrenerek çok güzel bir dekoratif vazo yapabilirsiniz. Çoğu evin mutfağında atılmayı  bekleyen cam şişeler vardır. Bu şişeleri boyayarak ya da çeşitli malzemelerle kaplayarak süslemek mümkün. Daha önceden sizlerle bu tarz projeler paylaştık. Bugün anlatacağımız uygulama sayesinde cam şişeleri değerlendirerek evinizin dekorunu güzelleştirecek çok güzel bir vazo yapabilirsiniz. Elinizde artık ipler varsa bunları da değerlendirmek için güzel bir fırsat olabilir. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıda uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve iple şişe süsleme resimli anlatımı bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Cam şişe
  • İstediğiniz renkte yün ip
  • Makas
  • Tutkal

İple  Vazo Süslemesi yapımı

İple vazo süslemek için sadece büyük cam şişeleri değil içtiğiniz soda ve gazoz şişelerini de kullanmanız mümkün. Birçok kişinin denemiş olduğu bu eğlenceli projeyi yapmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak cam şişenin üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın ve şişeyi güzelce yıkayarak kurutun.
  • Daha sonra şişenin ağız kısmından başlayarak tutkalı sürün.
  • İpi şişenin ağız kısmından başlayarak sıkı bir şekilde sarmaya başlayın.
  • En alta kadar bu şekilde sardıktan sonra ipin ucunu kesin ve bunu tutkallayıp, parmağınızla biraz üstüne bastırarak iyice yapışmasını sağlayın.
  • Tüm bu aşamaların ardından dekoratif vazonun içine gerçek ya da yapay çiçek koyarak evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabilirsiniz.

Bu projeyi yapmak için her renkte şişeyi kullanmanız mümkün. Şişenin her yeri tamamen iple kaplanacağı için alttan rengi görünmeyecektir. Bu uygulamayı yapmak için hasır ip ya da kalın yün ipleri tercih edebilirsiniz. Elinizin altında artık ipler varsa bunları birbirine düğümleyerek uzun bir ip elde ettikten sonra bu rengarenk ipi şişenin üzerini kaplamak için kullanabilirsiniz.

Uygulamayı yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta ipi şişenin üzerine sıkı bir şekilde sararak arada boşluk kalmamasına dikkat etmek. Elinizde farklı geometrik şekle sahip cam şişeler varsa dekoratif vazo yapımında bunları tercih ederek ortaya daha güzel bir tasarım çıkarmanız mümkün. Bu güzel projeyi denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, iple şişe süsleme resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamanın detaylarını resimden inceleyerek siz de çok kolay bir şekilde bu çalışmayı yapabilirsiniz.

İple Nasıl Şişe Süslenir
İple Nasıl Şişe Süslenir

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial