İple Hediye Paketi Süslemesi Yapımı

İple Hediye Paketi Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

İple hediye paketi süslemesi yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde bunu deneyebilir. Yılbaşı, doğum günü ve sevgililer günü gibi özel günlerde vereceğiniz hediyeleri kendiniz paketleyerek sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Onlar için özenle seçtiğiniz hediyelerin paketine yapacağınız süslemeler vereceğiniz hediyeyi daha anlamlı bir hale getirebilir. Bu uygulama sayesinde elinizdeki artık ipleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Siz de ip kullanarak hediye paketi süslemek isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Hediye paketi
  • İstediğiniz renkte ipler
  • Makas

Uygulamanın yapımında her türlü ip kullanılabilir. Hediyeyi kendiniz paketlemeyi düşünüyorsanız düz bir paket kağıdı da gerekmektedir.

İple Hediye Paketi Nasıl Süslenir?

Evde hediye paketi süslemek çok eğlenceli bir uygulama olarak dikkatinizi çekebilir. Sevdiklerinize aldığınız hediyelerin paketi gözünüze çok sade görünüyorsa bu pratik uygulamayı deneyebilirsiniz. Vereceğiniz hediyeyi evde kendiniz paket yapacağınız zaman da bu uygulama çok işinize yarayabilir. İlk olarak düz bir paketleme kağıdını hediyenin büyüklüğüne uygun boyutta kesin. Kağıdı masanın üzerine tersi size bakacak şekilde koyun. Bunun ortasına hediyeyi yerleştirdikten sonra kağıdın kenarlarını içe doğru kıvırın. Kıvırdığınız yerlerden bant ile tutturarak paketleme yapımını tamamlayın. Bundan sonrasında aşağıdaki adımları uygulayarak paketi süsleyebilirsiniz.

  • İlk önce kullanacağınız iplerden paketin büyüklüğünde parçalar kesin.
  • Kesmiş olduğunuz bu ip parçalarını yan yana koyun ve uçlarından bağlayıp, birleştirerek süslemeyi yapın.
  • Kutunun üzerini tamamen bu şekilde kaplayabilir ya da sadece ortasında bir bölüme bu tasarımı uygulayabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız örnek uygulamada ipler paketin üzerinde bağlanarak birleştirilmiş. İsteyenler bunun yerine ipten kestikleri parçaları yapışkan ile paketin üzerine tutturarak farklı bir tasarım yapabilirler. Aynı uygulamayı ip yerine ince kurdele, paket lastiği ya da kumaş ile de yapmak mümkün. Süslemesini yaptıktan sonra paketin üzerine güzel bir de kart iliştirebilirsiniz. Hediye paketi süslemesi konusunda istediğiniz tasarımı yapabilirsiniz. Elinizde boncuk varsa bunları iplere geçirerek özel bir süsleme de yapmanız mümkün. Evde kolay hediye paketi yapımı hakkında paylaştığımız bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

İple Hediye Paketi Süslemesi Yapımı
İple Hediye Paketi Süslemesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial