İnek Desenli Nail Art Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde tırnaklarınıza kolay nail art yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde tırnak süslemesi yapmak istiyor fakat bunun için gerekli malzemeleriniz olmadığı için yapamıyorsanız size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde sadece ojenin fırçasını kullanarak harika bir tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse inek desenli nail art yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İnek Desenli Nail Art Yapımı

Evde inek desenli oje yapmak oldukça kolaydır. Bu deseni yapmak için tek ihtiyacınız olan şey 2 farklı renkte oje. İnek deseni için genelde beyaz zemin üzerine siyah benekler yapılsa da farklı renk ojelerde kullanılabilir. Beyaz zemin üzerine açık ve koyu tüm renkler daha belirgin ve hoş durmaktadır. İsterseniz siyah ya da başka koyu renklerin üzerine açık renk oje sürerek de inek deseni yapabilirsiniz. Her tırnağınızı aynı renklerde boyayabilir ya da hepsine aynı zemin üzerine farklı renkte ojelerle deseni uygulayabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

İnek Desenli Nail Art
İnek Desenli Nail Art

Gerekli Malzemeler

  • İki farklı renkte oje

Deseni yapmak için ojenin fırçasını kullanabilirsiniz. Bu şekilde zorlanırsanız kalem ucu, kürdan veya tel toka gibi malzemeleri de inek deseni yapmak için kullanabilirsiniz.

İnek Desenli Nail Art Nasıl Yapılır?

Zemin ve deseni yapmak için ojeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede tırnaklarınıza harika bir süsleme yapabilirsiniz.

  • İnek desenli nail art yapmak için ilk olarak tırnaklarınıza zemin olarak kullanacağınız ojeyi sürün. Bir süre kuruması için bekledikten sonra deseni uygulamaya geçebilirsiniz.
  • Ojenin fırçası ile inek deseni yapacaksanız fırçaya az miktarda oje alın ve tırnağınıza bunu elinizi hafifçe titreterek sürün.
  • Bu aşamada desenin çok büyük olmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Aynı uygulamayı kürdan, kalem ucu ya da tel toka ile de yapabilirsiniz.
  • Tırnakların uçlarına, kenarlarına ve ortasına yapacağınız desenler şık görünümü ile dikkat çekecektir.

Tüm bu aşamalardan sonra inek desenli nail art yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz parlatıcı sürebilirsiniz. İsterseniz bazı tırnaklarınıza sadece zemin rengi oje sürerek birkaç tırnağınıza inek deseni yaparak farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde nail art seti olmadan da tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Denemek isteyenler için aşağıda inek desenli oje yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay nail art modelleri denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız, tel toka ile nail art nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial