İlaç Kutusundan Yatak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle boş ilaç kutusunu değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak elinizdeki ilaç kutusu ve artık kumaş parçalarını değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız küçük yatak ile oynamak çocuğunuzun hoşuna gidecektir. Önerimiz ilginizi çektiyse ilaç kutusundan yatak yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İlaç Kutusundan Yatak Yapımı

Evde minyatür yatak yapımı için genelde uygun boyuttaki karton kutular kullanılmaktadır. Karton bir kutunun üzerine kumaş ile kaplama yaparak kısa sürede sevimli bir minyatür yatak yapabilirsiniz. Bunun için özel olarak kumaş almanıza da gerek yok. Çocuğunuzun küçülen kıyafetlerini kesip düz bir kumaş haline getirerek bunu kaplama yapımında kullanabilirsiniz. İsterseniz kaplama malzemesi olarak kağıt veya eva da kullanabilirsiniz. Kaplama yapmak size zor geliyorsa boya da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bağlı. Küçük bir yatak yapmak isterseniz boş ilaç kutusu işinizi görecektir.

İlaç Kutusundan Yatak Yapımı
İlaç Kutusundan Yatak Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ilaç kutusu
  • Küçük bir karton parçası
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Kumaş

İlaç Kutusundan Minyatür Yatak Nasıl Yapılır?

İlaç kutusu ve diğer malzemeler hazır ise minyatür yatak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Yatağın baş ve ayak ucunu yapmak için kartondan ilaç kutusunu uygun boyutta uzun bir parça kesin.
  • Bu karton parçasını makas ile ortadan ikiye kesin.
  • Bu şekilde parçaları hazırladıktan sonra üzerlerine kumaş ile kaplama yapın.
  • Son olarak ilaç kutusunun iki kenarına diğer parçaları güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra minyatür yatak yapımı tamamlanmış oluyor. Yatağı biraz yükseltmek isterseniz 4 kenarına alttan boncuk yapıştırabilirsiniz. İsterseniz yatağa kaplama yaparken ilaç kutusunu ve diğer parçaları farklı kumaşlarla da kaplayabilirsiniz. Elinizde kumaş yoksa kaplama yapmak için düz beyaz bir kağıt da kullanabilirsiniz. Şık bir tasarım olması için beyaz kağıt üzerine renkli kalemlerle küçük desenler yaptıktan sonra kaplama yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda ilaç kutusundan yatak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Daha büyük bir yatak yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız süt kutusundan minyatür yatak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

İlaç Kutusundan Yatak Yapımı Resimli Anlatım
İlaç Kutusundan Yatak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial