İlaç Kutusu ile Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle ilaç kutusu ile duvar süsü yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Duvar süsü ev dekorunda önemli bir yere sahiptir. Ucuz malzemeler kullanarak yapacağınız bir duvar süsü ile evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle çocuk odası için duvar süsü yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İlaç Kutusu ile Duvar Süsü Yapımı

Evde ilaç kutusundan duvar süsü yapmak için karton kutunun üzerine kumaş ya da başka bir malzeme ile kaplama yapılabilir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kaplama yapmak için çorap kullanılmış. Evde teki kaybolan ya da yırtıldığı için kullanılmayan çorap varsa siz de bunu kaplama yapmak için kullanarak değerlendirebilirsiniz.

İlaç Kutusundan Duvar Süsü
İlaç Kutusundan Duvar Süsü

İlaçların karton kutularını çorabın içine size anlatacağımız şekilde yerleştirerek ayak şeklinde sevimli bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bu karton duvar süsünün boşluklarına çocuğunuzun küçük oyuncaklarından koyarak minyatür duvar rafı olarak da kullanabilirsiniz. Böyle sevimli bir duvar süsü çocuk odasının dekoruna farklılık katabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane ilaç kutusu
  • 1 tane çorap
  • Silikon tabancası

Bunların dışında süsleme yapmak için kurdele ya da ip kullanabilirsiniz.

İlaç Kutusu ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlaç kutularından bir tanesini çorabın içine koyun.
  • İkinci ilaç kutusunu çorabın içine koyarken hafifçe yukarı doğru kaldırın ve aradaki boşluğu silikon ile yapıştırın.
  • Bu şekilde duvar süsünü tamamladıktan sonra kurdele ya da ip ile süsleme yapabilirsiniz.

Ayak şeklindeki duvar süsünün üzerine çocuğunuzun küçük oyuncaklarından koyabilirsiniz. Duvar süsünün arkasına çift taraflı bant yapıştırarak bunu duvara sabitleyebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuk ya da pul gibi malzemeler varsa bunları duvar süsünün şıklığını tamamlamak için kullanabilirsiniz. Bu güzel geri dönüşüm çalışmasını evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda ilaç kutusundan duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çocuk odası için sevimli dekor ürünleri yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde minyatür duvar rafı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

İlaç Kutusu ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
İlaç Kutusu ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial