İlaç Kabından Pop İt Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle ilaç kabından pop it yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Pop it rahatlatıcı etkisi ile hem çocuklar hem de büyükler tarafından sevilmektedir. Dışarıda farklı renk ve modellerde pop it bulmak mümkündür. İsterseniz evde ucuz malzemeler kullanarak da pop it yapabilirsiniz. Biz bugün sizlerle ilaç kabı kullanarak kolay pop it yapabileceğiniz bir çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

İlaç Kabından Pop İt Yapımı

Evde pop it yapımı için kağıt ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler daire şeklinde kesildikten sonra bir kartona yapıştırılmaktadır. Bu şekilde daire içe doğru bastırılarak ses çıkarmaktadır. Siz de evde pop it yapmak isterseniz bunun için şeffaf ilaç kabı kullanabilirsiniz. Daire şeklimdeki ilaç kapları ve kağıt kullanarak kısa sürede güzel bir pop it yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı çocuklar da keyif alarak yapabilirler.

İlaç Kabından Pop İt Yapımı
İlaç Kabından Pop İt Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • Şeffaf ilaç kabı
 • Kağıt
 • Makas
 • Falçata
 • Kalem
 • Yapıştırıcı

Bunların dışında süsleme yapmak için renkli kalemler kullanabilirsiniz.

İlaç Kabından Pop İt Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise pop it yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada küçük ilaçların kaplarından kullanılmış. Elinizde büyük ilaç kapları varsa onları kullanabilirsiniz. Pop it yapımı için isterseniz beyaz kağıt yerine renkli ya da desenli kağıt kullanabilirsiniz.

 • İlk olarak ilaç kabını kağıdın üzerine koyarak delikleri açacağınız yerleri belirleterek kalem ile çizin.
 • Daha sonra çizgilerin üzerinden falçata ya da makas ile geçerek delikleri açın.
 • Aynı şekilde bir kağıt daha hazırlayın.
 • İsterseniz üzerine delik açtığınız kağıtların üzerine renkli kalemler ile desen çizebilirsiniz.
 • Son olarak kağıtları ilaç kabının ön ve arka tarafına yapıştırıcı ile tutturun.

Tüm bu aşamalardan sonra pop it yapımı tamamlanmış oluyor. Uygulamanın yapında daire ya da oval olan tüm ilaç kapları kullanılabilir. Evde bu kolay yöntemi denemek isteyenler için aşağıda ilaç kabından pop it yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. İlaç kabını değerlendirebileceğiniz başka bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız ilaç kabından oyuncak göz nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: www.pratikhanem.com

İlaç Kabından Pop İt Yapımı Resimli Anlatım
İlaç Kabından Pop İt Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial