İlaç Kabından Oyuncak Göz Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evde oyuncak yapımında ve okul öncesi etkinliklerde oyuncak göz kullanılmaktadır. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerden farklı şekil ve renklerde oyuncak göz temin edebilirsiniz. İsterseniz oyuncak gözü dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse ilaç kabından oyuncak göz nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İlaç Kabından Oyuncak Göz Nasıl Yapılır?

Evde oyuncak göz yapımı için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Oyuncak gözü kalem ile çizebileceğiniz gibi düğme ve boncuk gibi malzemelerle de göz yapabilirsiniz. Daha gerçekçi ve hareket eden gözler yapmak isterseniz bunun için ilaç kaplarını kullanabilirsiniz. Şeffaf ilaç kaplarının içine siyah bir parça yapıp bunları beyaz bir kartona yapıştırarak hareket eden gözler yapabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz bu kolay yöntem sayesinde evde oyuncak yaptığınız zaman kullanacağınız gözleri kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

İlaç Kabından Oyuncak Göz
İlaç Kabından Oyuncak Göz

Gerekli Malzemeler

  • İlaç kabı
  • Beyaz ve siyah karton
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında şeffaf ilaç kaplarından kullanılmaktadır. Yeşil ya da mavi renkte göz yapmak isterseniz beyaz kartonu bu renklere boyayabilir ya da bu renklerde fon kartonu kullanabilirsiniz. İsterseniz bunun yerine boncuk da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

İlaç Kabından Oyuncak Göz Nasıl Yapılır?

Güzel bir oyuncak göz yapmak için büyük yuvarlak olan ilaç kaplarını kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede oyuncak göz yapabilirsiniz.

  • İlk olarak ilaç kabından iki tane yuvarlak parçayı makas ile kesin.
  • Beyaz kartondan 2 tane küçük parça kesin.
  • Siyah kartondan da 2 tane minik yuvarlak parça kesin.
  • Gözü oluşturmak için beyaz kartonun üzerine küçük siyah yuvarlağı koyun ve bunun üzerine yuvarlak olarak kestiğiniz ilaç kabını yapıştırın.
  • Diğer gözü de aynı şekilde yaptıktan sonra kenarlardaki fazlalıkları makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra ilaç kabından oyuncak göz yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sevimli gözleri evde yapacağınız oyuncaklara yapıştırarak kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda ilaç kabından oyuncak göz yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde çocuğunuz için sevimli bir oyuncak yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız süngerden oyuncak kedi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

İlaç Kabından Oyuncak Göz Yapımı Resimli Anlatım
İlaç Kabından Oyuncak Göz Nasıl Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial