İlaç Ambalajından Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay ve masrafsız bir şekilde yüzük yapabileceğiniz kendin yap çalışması paylaşıyoruz. İlaç ambalajları metalik bir renkte olduğu için bunlar evde takı yaparken kullanılabilir. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda, ilaç ambalajından yüzük yapımı paylaşıyoruz. Evde parlak taşlı ve gümüş görünümlü yüzük yapmak isterseniz detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İlaç Ambalajından Yüzük Yapımı

Kullandığınız ilaçların boş kutu ve ambalajlarını çöpe atmak yerine değerlendirebilirsiniz. İlaç kutusunu kumaş veya kağıt ile kaplayarak sevimli bir oyuncak yatak yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, minyatür yatak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. İlaç ambalajını ise size anlatacağımız yöntem ile şık bir yüzüğe dönüştürebilirsiniz. Evde ilaç ambalajından yüzük yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İlaç ambalajı
  • Makas
  • Tahta kalemi ( yüzüğe şekil vermek için )
  • Yapıştırıcı
  • Parlak taş veya boncuk

Uygulamanın yapımında gri renkli ilaç ambalajları kullanılmaktadır. Bu malzeme kolayca bükülüp şekil alabildiğinden takı yapımı içim idealdir.

İlaç Ambalajından Yüzük Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise yüzük yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlaç ambalajının kenarındaki gri parçayı makas ile keserek çıkarın.
  • Bunu düz bir şerit haline getirmek için üzerine kalem ile bastırabilirsiniz.
  • Metal görünümlü parçayı tahta kalemine sararak yüzük şekli verin. Makas ile fazlalığı keserek çıkarın.
İlaç Ambalajından Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
İlaç Ambalajından Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde parmağınıza uygun bir halka hazırladıktan sonra bunun iki ucunu birbirine yapıştırın.
  • Yaptığınız yüzüğün daha şık görünmesi için üzerine uygun boyut ve şekilde boncuk veya küçük parlak bir taş yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra yüzük kullanıma hazır hale gelecektir. Yazımızda paylaştığımız kolay takı tasarım çalışması, evde yüzük yapımı konusunda işinize yarayacaktır. Paylaştığımız örnek çalışmada simli evadan kağıt deleceği ile yapılan yuvarlak parça kullanılmıştır. Sizde bu şekilde gümüş veya altın görünümlü parlak taşlar hazırlayabilirsiniz. Bu tarz kolay takı tasarımı çalışmaları ilginizi çekiyorsa, ataçtan boncuklu yüzük yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial