İki Renkli Kalem Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle küçülen kalemleri değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kurşun kalem ve kuru boya kalemleri küçüldüğü zaman kullanılmayıp atılmaktadır. Bu kalemleri böyle bir durumda atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Küçülen kalemlerle anahtarlık ve çeşitli dekoratif süsler yapabilirsiniz. Hatta bu kalemleri kolay bir yöntem uygulayarak iki renkli kaleme dönüştürebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse iki renkli kalem yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İki Renkli Kalem Yapımı

Evde iki renkli kalem yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bizim anlatacağımız yöntem ile küçülen kalemleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kalemlerin içine sığabileceği genişlikte pipet temin etmek. Büyük boy plastik pipetlerin içine kurşun kalem, kırmızı kalem ve kuru boyalar sığabilmektedir.

Pipet kullanarak ister tek renkli kurşun kalem, ister siyah ve kırmızı yazan kalem yapabilirsiniz. İsterseniz kuru kuru boya kullanarak iki renkli kalem de yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde küçüldüğü için kullanamadığınız kalemleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Kendi tasarımınız olan şık bir okul malzemesi kullanmak isterseniz bu örnek çalışmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçülen 2 tane kalem
  • Pipet
  • Makas
  • Kalem kapağı

Uygulamanın yapımında kullanacağınız pipet kalemlerin içine sığacağı kalınlıkta olmalı.

İki Renkli Kalem Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise iki renkli kalem yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pipetin üst tarafındaki bükülebilen parçayı makas ile keserek çıkarın.
  • Düz bir parça haline getirdiğiniz pipeti kalemlere göre ölçün ve fazlalık varda bu kısmı da makas ile kesin.
İki Renkli Kalem Yapımı Resimli Anlatım
İki Renkli Kalem Yapımı Resimli Anlatım
  • Pipeti bu şekilde hazırladıktan sonra kalemlerden birini pipetin içine koyup uca doğru ittirin.
  • Kalemin uç kısmı pipetin ucuna gelene kadar ittirin. Sonrasında diğer kalemi de pipetin içine koyarak diğer kalemin tepesi ile bu kalemin ucunu birleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra iki renkli kalem yapımı tamamlanmış oluyor. Yeni kaleminizi hemen kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz uygun boyutta bir kalem kapağını yaptığınız kaleme geçirebilirsiniz. Elinizde daha küçük boyutta kalemler varsa aynı yöntemi uygulayarak 3 ya da 4 renkli kalem de yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirler. Küçük kalemleri başka bir şekilde değerlendirmek isterseniz, gerçek minyatür kalem yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial