Sosyal medyada paylaş

İki renkli dekoratif yastık yapımı dikişe yeni başlayanların da kolay bir şekilde uygulayabileceği keyifli bir çalışmadır. Son yıllarda iki renkli ve püsküllü dekorarif yastıklar oldukça revaçta. Biz de bugünkü çalışmamızda iki renkli kolay dekoratif yastık yapımı hakkında bilgi veriyoruz. Bu pratik çalışmayı evinizde rahatlıkla uygulayarak, sezonun trendlerine uygun çok şık dekoratif yastıklar yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri ve konunun detaylarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Gerekli Malzemeler

  • İki farklı renkte kumaş
  • Elyaf
  • Makas
  • Püskül yapımı için ip

Yastığı yapmak için evinizin dekoruna uygun renkte kumaşlar seçerek, yaşadığınız mekanı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Kumaşın cinsi ve rengi tamamen sizin tercihinize bağlı. Uygulamayı denemek isteyenler için, iki renkli dekoratif yastık nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda veriyoruz.

  • Yastığın ön ve arka yüzü için kare ya da dikdörtgen şeklinde kesilmiş 4 parça gerekli. Her renkten iki tane olmak üzere toplam 4 parçayı ölçü alarak makas ile kesin.
  • Daha sonra bunları aynı renkler çarpraz gelecek şekilde dikerek birleştirin.
  • Yastığın 3 kenarını diktikten sonra diğer açık kenardan içine güzelce elyaf doldurun.
  • Elyaf doldurduktan sonra açık kenarı da dikin. Bu şekilde dekoratif yastık ortaya çıkmış oluyor. Şimdi sıra süslemesine geldi.
  • İpi parmağınıza ya da çatala dolayarak 2 tane püskül yapın. Püskül yapımını bilmiyorsanız daha önceki yazılarımız arasında kolay püskül yapımı konusunu bulabilirsiniz.
  • Yaptığınız püskülleri yastığın üstündeki iki kenara dikerek sabitledikten sonra dekoratif yastığı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kendi tasarımınız olan bu yastığı dilerseniz üzerine başka aksesuarlar dikerek süsleyebilirsiniz. Orjinal şıklığını bozmamak adına sadece püskül yaparak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu çalışmada siyah ve beyaz renkli kumaşlar kullanılmış. Siz bu renkler yerine farklı renkleri de tercih edebilirsiniz. Dilerseniz 4 parça yerine daha küçük kare veya dikdörtgen parçalar ile farklı bir tasarım da yapabilirsiniz. Oturma grubunuzun modeline göre dekoratif yastığı istediğiniz boyutta yapmanız mümkün.

Konu hakkında aklınıza takılan bir yer varsa aşağıda, iki renkli dekoratif yastık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bunu inceleyerek uygulamayı nasıl yapacağınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

dekoratif-yastik-yapim-asamalari

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial