İki Renkli Dekoratif Mum Yapımı

İki Renkli Dekoratif Mum Yapımı
Sosyal medyada paylaş

İki renkli dekoratif mum yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. Çoğumuzun evinde beyaz mumlar bulunur. Bunları dekor ve gerektiğinde de aydınlatma aracı olarak kullanırız. Sade tasarımdan hoşlananlar için bu tarz mumlar ideal iken daha şık tasarımlardan hoşlananlar da mumları farklı şekillerde süsleyebilirler. Elinizde kurdele ya da tül gibi süsleme yapılan kumaşlardan varsa bunları mum süslemesi için kullanabilirsiniz. Daha kolay ve farklı bir süsleme yöntemi uygulamak isteyenler de iki renkli dekoratif mum yapmayı tercih edebilirler. Beyaz mumu renkli hale getirmek için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Büyük beyaz bir mum
  • İstediğiniz renkte bir mum
  • Çakmak
  • Mumluk

İki renkli dekoratif mum yapmak için özel olarak renkli mum almanıza gerek yok. Evinizdeki renkli mumları da bu çalışama için kullanmanız mümkün.

İki Renkli Dekoratif Mum Nasıl Yapılır?

Evde iki renkli mum yapmak çok kolay bir uygulamadır. Siz de düz beyaz mumu daha renkli ve şık bir tasarıma kavuşturmak isterseniz aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • Beyaz mumu düz bir mumluğun üzerine yerleştirin.
  • Renkli mumu çakmak yardımı ile yakın. Yaktığınız mum erimeye başladıktan sonra bunu beyaz mumun üzerine doğru eğin.
  • Bu şekilde renkli mumdan akan damlalar beyaz mumun üzerinde güzel bir desen oluşturacaktır.
  • Uygulamanın ardından kendi yapmış olduğunuz renkli dekoratif mumu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz mumun üzerine birkaç farklı renkte mum damlatarak daha değişik bir tasarım da yapmanız mümkün. Bu pratik uygulama sayesinde evinizde bulunan beyaz mumların üzerine damla şeklinde desenler yaparak bunları sade ve basit görünümlerinden kurtarabilirsiniz. Bu mumlardan sadece kendiniz kullanmak için değil sevdiklerinize hediye etmek için de yapabilirsiniz.

Sizlere bahsettiğimiz uygulama hoşunuza gittiyse bunu evde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Dekoratif mum yapımını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda iki renkli dekoratif mum yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Örnek resimdeki gibi bir çalışma gerçekleştirerek siz de ekstra masraf yapmadan güzel bir dekoratif muma sahip olabilirsiniz.

İki Renkli Dekoratif Mum Yapımı
İki Renkli Dekoratif Mum Yapımı

Bir cevap yazın