İki Renkli Bebek Saçı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle oyuncak bebeklerin saçlarını yenileyebileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak bebeğe havalı bir saç yapabilirsiniz. Oyuncak bebeklerin saçları hassas bir yapıda olduğu için bir süre sonra çirkin bir görünüm alabilir. Böyle bir durumda yeni bebek almak yerine evde saçlarını yenileyebilirsiniz. Rengarenk ipler kullanarak bebeğe istediğiniz uzunlukta saç yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında iki renkli bebek saçı yapımı hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

İki Renkli Bebek Saçı Yapımı

Evde oyuncak bebek saçı yenileme konusunda uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bir kurdenin iki tarafını makas ile kesip bunu ipler şeklinde açarak bebek için saç yapabilirsiniz. Bu yöntem size zor geliyorsa ip ile saç yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ipi iğneye geçirerek bu ipleri bebeğin başındaki deliklere geçirmek. İp ile saç yenilemek için dikiş ipi ya da yün ip kullanabilirsiniz. İnce yapıda bir saç yapmak isterseniz dikiş ipi tercih edebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İp ile tek renk saç yapabileceğiniz gibi isterseniz paylaştığımız örnek çalışmadaki gibi iki renkli saç da yapmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

 • 2 farklı renkte ip
 • İplerin kalınlığına uygun iğne
 • Makas
 • Cımbız
 • Bir kase sıcak su

İki Renkli Bebek Saçı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede bebek için güzel bir saç yapabilirsiniz.

 • İlk olarak bebeğin eski saçlarını makas ile dipten güzelce kesin.
 • Daha sonra bebeğin başını gövdesinden ayırın ve başı sıcak su dolu kaseye alıp birkaç dakika bekletin.
 • Siz de bu arada iplerden yapmak istediğiniz saçlara uygun uzunlukta parçalar kesin.
İki Renkli Bebek Saçı Yapımı Resimli Anlatım
İki Renkli Bebek Saçı Yapımı Resimli Anlatım
 • Bebeğin başını sudan çıkararak bir bez yardımı ile kurutun.
 • İpi iğneye geçirin ve bunu bebeğin başındaki deliklerden birisine sokun. Üstten soktuğunuz iğneyi alttan çekin ve ucuna düğüm atın.
 • Bu şekilde tüm deliklere farklı renklerde iplerler geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra ipten bebek saçı yapımı tamamlanmış oluyor. Yukarıda paylaştığımız resimli anlatımı inceleyerek uygulamayı zorlanmadan yapabilirsiniz. İsterseniz saçı bu hali ile kullanabilir ya da ince dişli bir tarak ile tarayıp açtıktan sonra saç düzleştirici ile daha ince ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Dikiş ipi ile saç yapmak isterseniz, oyuncak bebek saçı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial