İki Malzeme ile Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle iki malzeme ile kalemlik yapımı başlığı altında ekstra masraf yapmadan elinizdeki malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa onun küçülen çoraplarını uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi çocuklar da zorlanmadan uygulayabileceği için bu çalışma okul öncesi etkinlikler için de kullanılabilir. Uygulamanın yapımı hakkındaki detaylar ve gerekli olan malzemelerin listesi aşağıda verilmiştir.

İki Malzeme ile Kalemlik Yapımı

Evde karton kutudan kalemlik yapmak oldukça kolaydır. Bunun için küçük bir karton kutu gerekmektedir. Karton kutunun üzerine desenli kağıt, keçe, eva ya da kumaş ile kaplama yaparak güzel bir kalemlik tasarlayabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada küçük bir karton kutu çorap ile kaplanarak sevimli bir kalemlik yapılmış. Evde teki kaybolmuş ya da küçülmüş çorap varsa siz de bu kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Karton Kutudan Kalemlik
Karton Kutudan Kalemlik

Çorap ile kaplama yaptığınız zaman çorabı kesmeniz ya da herhangi bir yapıştırma işlemi yapmanız gerekmiyor. Tek yapmanız gereken karton kutuyu çorabın içine geçirmek. Çorabın boyutuna uygun bir karton kutu kullanırsanız sonuç sizi memnun edecektir.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir karton kutu
  • 1 çift çorap

Bunun dışında süsleme yapmak için kurdele ya da başka malzemeler de kullanabilirsiniz.

Karton Kutudan Kalemlik Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise kalemlik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kartonun üst kısmını açın. Buradaki fazlalık parçaları içe doğru kıvırın ya da makas ile kesin.
  • Bu şekilde kalemliği hazırladıktan sonra kartonu çorabın içine güzelce yerleştirin.
  • Tüm bu aşamaları yerine getirerek kısa sürede güzel bir kalemlik yapabilirsiniz.

Elinizde başka çalışmalardan kalan kurdele ya da kumaş parçaları varsa bunlarla kalemliğe süsleme yapabilirsiniz. Üzerine boncuk ya da pul yapıştırarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Evde bu eğlenceli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda karton kutu ve çorap ile kalemlik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile kalemlik yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım
Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial