İki Farklı Yöntem ile Minyatür Tava Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Minyatür mutfak eşyaları sevimli görünümleri ile çocukların çok hoşuna gitmektedir. Minik bir tencere ya da tava ile çocuklar bebekleri için yemek pişirerek keyifli vakit geçirebilirler. Bu tür oyuncaklara ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda iki farklı yöntem ile minyatür tava yapımı paylaşıyoruz. Pet şişe kapağı veya şurup kaşığı ile sevimli bir oyuncak tava yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İki Farklı Yöntem ile Minyatür Tava Yapımı

Evde minyatür tava yapmak için uygun şekil ve boyutta malzemelere gerek vardır. Pet şişe kapağı, şurup kaşığı, tealight mum kabı gibi malzemeler kullanarak kısa sürede sevimli bir tava yapabilirsiniz. Çoğumuzun evinde pet şişe kapağı ve şurup kaşığı bulunabileceğinden biz bu malzemeler ile tava yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Pet Şişe Kapağından Minyatür Tava Yapımı

Evde boş pet şişe varsa bunun kapağını minyatür tava yapmak için kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için; pet şişe kapağı, balon çubuğu, makas, siyah bant ( tavanın sapını kaplamak için ) ve silikon tabancası gerekmektedir. Malzemeleri temin ettikten sonra tavanın sapını yapmak için balon çubuğunu istediğiniz boyutta kesin. Bu çubuğu siyah bant ile kaplayın ya da siyah oje ile boyayın. Bu şekilde tavanın sapını yaptıktan sonra bunu plastik kapağa yapıştırabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra pet şişe kapağından oyuncak tava yapımı tamamlanmış oluyor.

Pet Şişe Kapağından Tava Yapımı Resimli Anlatım
Pet Şişe Kapağından Tava Yapımı Resimli Anlatım

Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı

Çocuğumuzun içtiği şurupların kaşığını atmak yerine bunları sevimli bir minyatür tavaya dönüştürebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler; 1 tane şurup kaşığı, makas, siyah ve kırmızı oje. Malzemeler hazır olduktan sonra ilk olarak şurup kaşığının sapını yanlardan makas ile biraz keserek inceltin. Bu aşamada kenarlarda tırtıklı yerler kaldıysa bunları törpü ile düzeltebilirsiniz. Bu şekilde tavayı hazırladıktan sonra bunun içini ve sapını siyah oje ile boyayın. Tavanın dış kısmını ise istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra minyatür tava yapımı tamamlanmış oluyor.

Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Kaşığından Minyatür Tava Yapımı Resimli Anlatım

Yazımızda sizlerle paylaştığımız örnek çalışmalar sayesinde evde kolay bir şekilde Barbie mutfak eşyaları yapabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmalarını çocuğunuz ile birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Plastik kapakları kullanarak oyuncak tencere yapmak isterseniz, Barbie için minyatür tencere yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial