İğne Oyası Tülbent Kenarı Örnekleri

İğne Oyası Tülbent Kenarı Örnekleri
Sosyal medyada paylaş

İğne oyası tülbent kenarı örnekleri kapalı bayanların ve çeyiz hazırlayan bayanların ilgi alanına girmektedir. Yazma ya da tülbent olarak adlandırılan ince baş örtüleri bayanların günlük hayatta kullandıkları bir örtü çeşidi olmasının yanı sıra bazı bayanların da saçına ya da boynuna taktığı şık aksesuarlar arasındadır. Tülbent ve yazmaların kenarına yapılan ince oyalar sayesinde bu örtüler daha şık bir hale gelmektedir. Bu örtülerin kenarına farklı tekniklerle yapılan oyalar değişik renk ve modelleri ile dikkat çekmektedir. Tülbent kenarı yapılırken ince ve zarif örnekler tercih edilmektedir. Namaz ve mevlüt örtüsü olarak adlandırılan örtülerin kenarı ise biraz daha kalın olmaktadır.

Çeyizlik Tülbent Oyaları

Çeyizlik tülbent kenarı örnekleri yapılırken farklı örgü teknikleri kullanılmaktadır. Son yıllarda çoğunlukla iğne oyası tülbent kenarı modelleri tercih edilmektedir. İğne oyası ile yapılan çiçek motifleri havlu kenarlarında olduğu gibi yazma kenarlarında da oldukça şık durmaktadır. Tülbent kenarı yapılırken örtünün rengi ve üzerindeki desenler ve bunların rengi de görsel bütünlük açısından son derece önemlidir. Tülbent ve kenarına yapılan oya arasında renk uyumu olmadığı zaman en şık örnek bile basit kalacaktır. Onca zahmet verilerek yapılan çeyizlik tülbent oyalarının şık görünmesi için renk uyumunun yanı sıra zarif örnekler seçmeye de özen gösterilmelidir. Çeyizlik namaz ve mevlüt örtüsü yaparken biraz daha kalın oyalar seçilebilir. Çeyizlik iğne oyaları tercihe göre boncuk işlemeli olarak da yapılmaktadır. Çoğunlukla çiçek motifleri ile yapılsa da yazma kenarı örnekleri arasında iğne oyasına yeni başlayanların da zorlanmadan yapabilecekleri kolay oya örnekleri de bulunmaktadır.

Yeni sezon tülbent kenarı örnekleri rengarenk görünümleri, zarif ve şık modelleri ile bayanların seçim yapmasını zorlaştıracak kadar çok çeşitliliğe sahip. Biz de yazımızın sonunda çeyizlik ya da günlük kullanım için iğne oyası tülbent kenarı modelleri arayanlara bu konuda yardımcı olmak için aşağıda bazı örnekler paylaşıyoruz. Sizler için oluşturduğumuz resim galerisini inceleyerek beğendiğiniz tülbent kenarı örneğini kendiniz ya da sevdikleriniz için yapabilirsiniz. Beğendiğiniz örnekleri kendi zevkinize göre farklı renklerde de yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizi en şık iğne oyası yazma kenarı örnekleri ile baş başa bırakıyoruz. Beğendiğiniz örneğin üzerine tıklayarak daha yakından inceleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial