İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri
Sosyal medyada paylaş

İğne oyası havlu kenarı modelleri banyo ve mutfaklarımızdaki en özel parçalardır. Çoğunlukla tülbent ve havlu kenarı iğne oyaları göz önünde olsa da, bu teknik dantel olarak örülen tüm parçalar için kullanılabilir. İğne oyası zahmetli bir el işi çalışmasıdır fakat yapılan işlerin şık görünümü çekilen zahmete değmektedir. İğne oyası yurdumuzun bir çok yerinde yöresel isimlerle anılmaktadır. Özellikle Rize ve Trabzon iğne oyası son yıllarda oldukça popülerdir. İğne oyası görünüm olarak ince bir danteli andırsa da, bu oyanın yapımında kullanılan ip ve teknik dantelden farklıdır. İğne oyası ile yapılan havlu kenarlarında her türlü renk kullanılabilmektedir. Havlunun rengine uygun bir renk ve örnek seçildiğinde ortaya harika işler çıkmaktadır.

İğne Oyası Havlu Kenarları

İğne oyası havlu kenarı örnekleri arasında en sık gördüğümüz modellerin başında çiçekli tasarımlar gelmektedir. Düz veya üzerinde çiçek deseni olan havlularda bu tarz örnekler çok şık durmaktadır. Dantel olarak yapılan halkalı havlu kenarı örnekleri, iğne oyası ile de yapılmaktadır. Çeyizlik havlu kenarı modellerinde boncuk ve pul gibi farklı süslemeler kullanılmaktadır. Tülbent kenarı iğne oyası örnekleri de havlu kenarlarına uygulanabilir. Eğer bu tasarımlar ince ise biraz daha kalın olarak da yapılabilir. Motifli iğne oyları da havlu kenarında sıkça kullanılan örnekler arasındadır. Küçük ve zarif motifler bazen tek renk bazen de rengarenk tasarımları ile oldukça dikkat çekicidir. Dışarıdan bakıldığında yapımı zor gibi görünse de iğne oyası havlu kenarları arasında oldukça kolay modeller de bulunmaktadır. Oya yapmaya yeni başlayanlar ilk olarak kolay örneklerden başlayıp, bu konuda beceri kazandıktan sonra zor modelleri bile rahatlıkla yapabilirler.

Her sezon iğne oyası ile yapılan örneklerde değişiklikler olmaktadır. El işi yapmayı sevenler bu yenilikleri yakından takip ederek günlük kullanım ve çeyizlik olarak birbirinden güzel oyalar yapmaktadır. Aşağıda 2017 iğne oyası havlu kenarı modelleri arasından sizler için seçtiğimiz en güzel havlu kenarı örneklerini paylaşıyoruz. Beğendiğiniz resimlerin üzerine tıklayarak daha yakından inceleyebilirsiniz. Yapacağınız örnekte kullanacağınız renk konusunda seçim size kalmış. Kenar yapacağınız havlunun ya da üzerindeki desenin rengine uygun seçim yaparak, siz de şıklığı ile dikkat çeken bir havlu kenarı yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial