Hobi Çubuklarından Süs Ev Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Hobi çubuklarından süs ev yapımı kolay bir hobi çalışması olduğu için isteyen herkes evde bunu rahatlıkla yapabilir. Son dönemlerde hobi çubuğu adı verilen ahşap çubuklarla çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bu çubuklar dondurma çubuğu görünümünde olduğu için elinizdeki dondurma çubuklarını da hobi çubuğu ile yapılan çalışmalarda kullanabilirsiniz. Daha önceden hobi çubukları ile herhangi bir çalışma yapmadıysanız ilk olarak kolay uygulamalarla işe başlamalısınız. Hobi çubuklarından süs ev yapımı da bu kolay çalışmalardan birisi olduğu için sizlerle paylaşmak istedik.

Hobi Çubuklarından Süs Ev Yapımı

Evde stres atmak için hobi çubukları ile maket ev ve çeşitli minyatür eşyalar yapılmaktadır. Maket ev yapımı biraz zor olduğu için bu tür çalışmaları herkes yapamayabilir. Biz bugün size basit ev yapabileceğiniz bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Hobi çubukları ile kolay bir şekilde yapacağınız evi dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Siz de hobi çubuklarından ev yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 12 tane hobi çubuğu
  • Yapıştırıcı
  • Ahşap çubukları kesmek için keskin bir nesne

Yapacağınız süs evin renkli olmasını isterseniz guaj, akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz. İsterseniz hiç boyamakla uğraşmadan renkli hobi çubuklarından satın alarak bu konuda işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Nasıl Süs Ev Yapılır?

Renkli bir ev yapmak isterseniz uygulamaya başlamadan önce ahşap çubukları istediğiniz renkte boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak 3 tane hobi çubuğunu üçgen oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın.
  • 2 tane hobi çubuğunu üçgen oluşturacak şekilde farklı boylarda kesin. Bunları yapmış olduğunuz üçgen parçaya yapıştırın. Bu şekilde evin çatısını yaptıktan sonra sıra diğer parçaya geldi.
  • Masanın üzerine iki tane hobi çubuğunu aralarında biraz boşluk kalacak şekilde yerleştirin. Daha sonra 6 tane hobi çubuğunu da bunların üzerine dik olarak yapıştırın.
  • Son olarak yaptığınız iki parçayı birbirine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu süs evin üst tarafına bir ip ya da ince bir kurdele takarak istediğiniz yere asabilirsiniz. Elinizde küçük boncuk ya da parlak taşlar varsa bunları da evi süslemek için kullanabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı yapmak isteyenler için aşağıda, hobi çubuklarından ev resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, dondurma çubuğundan yıldız süs yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Süs Ev
Hobi Çubuklarından Süs Ev

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial