Hobi Çubuklarından Kase Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Hobi çubuklarından kase yapımı evde güzel bir kendin yap çalışması yapmak isteyenlerin hoşuna gidebilir. Bayanlar toka ve takılarını koymak için küçük kaseler kullanmaktadır. Bu tip kaseler aynı zamanda orta sehpa ve masalarda dekoratif süs işlevi de görebilir. Kase yapımında çoğunlukla karton, keçe, eva ve ahşap çubuklar kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada da hobi çubukları kullanılarak güzel bir dekoratif kase yapılıyor. Eğer sizin de böyle bir kaseye ihtiyacınız varsa evde kolay bir şekilde yapmanız mümkün. Hobi çubuklarından kase yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Kase Yapımı

Hobi çubukları günümüzde birçok kendin yap çalışmasında kullanılan bir malzemedir. Bu ahşap çubukların düz ya da boyalı olanları vardır. Hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz kalınlıkta ve boyutta hobi çubuğu bulabilirsiniz. Az sonra size anlatacağımız ahşap kase yapımı kolay bir uygulamadır. Doğru malzemeler kullanarak ve çalışmayı yaparken dikkatli davranarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Hobi çubuğu
 • Karton
 • Altıgen kalıp
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • İstediğiniz renkte guaj, akrilik ya da sprey boya
 • Yapacağınız tasarımın daha parlak görünmesini isterseniz vernik

Uygulamanın yapımı için gerekli olan hobi çubuğu sayısı yapacağınız kasenin boyutuna ve kapaklı olup olmayacağına göre değişebilir.

Hobi Çubuklarından Nasıl Kase Yapılır?

Hobi çubuklarından kase yapmak için ilk olarak kartona altıgen çizmeniz gerekiyor. Kasenin hangi boyutta olmasını istiyorsanız altıgeni o büyüklükte yapmalısınız. Daha sonra kartona çizdiğiniz altıgeni makas ile keserek kalıp çıkarın. İsterseniz bunun için aşağıda verdiğimiz kalıbı kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim uygulamanın yapılışına.

 • Hobi çubuklarını altıgen kartonun kenarına yapıştırın. Bunu yaparken çubukların köşelerini üst üste getirerek yapıştırmanız gerekiyor.
 • İlk sıradan sonrasını aynı şekilde hobi çubuklarını üst üste yapıştırarak kase istediğiniz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edin.
 • Renkli bir kase yapmak isterseniz uygulamaya başlamadan önce hobi çubuklarını istediğiniz bir renkte boyayabilirsiniz. Zevkinize gör çubukların hepsini aynı ya da farkı renklerde boyayabilirsiniz.
 • Uygulamayı tamamladıktan sonra isterseniz uygun boyutta bir kapak da yapabilirsiniz. Şık bir tasarım olması için uygulama sonrasında vernik de sürebilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel bir altıgen kase yapabilirsiniz. Elinizde fazla sayıda dondurma çubuğu varsa bunlarla da aynı  çalışmayı yapmanız mümkün. Evde hobi çubuğundan kase yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz. Hobi çubukları ile şık bir takı kutusu yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, hobi çubuklarından takı kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Altıgen Kalıp
Altıgen Kalıp
Hobi Çubuklarından Kase
Hobi Çubuklarından Kase

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial