Hobi Çubuklarından Ev Şeklinde Dekoratif Süs Yapımı

Hobi Çubukları ile Ev Şeklinde Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Hobi çubuklarından ev şeklinde dekoratif süs yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla bu uygulamayı yapabilir. Çocuk odası salon ya da oturma odasında kullanacağınız zarif ve şık bir el yapımı duvar süsü kullanmak isterseniz bu kolay çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Elinizde biriktirdiğiniz dondurma çubukları varsa bunları da ev şeklinde dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Hobi çubukları ile duvar süsü yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Ev Şeklinde Dekoratif Süs Yapımı

Evde hobi çubuklarından dekoratif süs yapmanın en kolay yolu hobi çubuğu kullanmaktır. Düz ya da renkli hobi çubuklarından kullanarak çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bu ahşap çubukları boyamak ve yapıştırmak kolay olduğu için uygulamayı yaparken işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Bugün size bahsedeceğimiz örnek çalışmada da hobi çubukları kullanılarak ev şeklinde güzel bir duvar süsü yapılmış. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki listede verilen malzemeleri temin etmekle işe başlamalısınız.

Hobi Çubukları ile Ev Şeklinde Dekoratif Süs Yapımı
Hobi Çubukları ile Ev Şeklinde Dekoratif Süs Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 6 tane hobi çubuğu
 • 5 tane plastik şişe kapağı
 • Falçata
 • Silikon tabancası
 • Süsleme için pul ya da küçük parlak taşlar
 • Duvar süsünü asmak için ince bir kurdele ya da bir parça ip

Sizlerle paylaştığımız örnek uygulamada orta kalınlıkta hobi çubukları kullanılmış. Siz isterseniz biraz daha ince olan hobi çubuklarından da kullanabilirsiniz.

Hobi Çubukları ile Ev Şeklinde Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Hobi çubukları ve diğer malzemeler hazır ise ev şeklinde dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Renkli bir tasarım yapmak isterseniz uygulama öncesinde hobi çubuklarını guaj boya ya da akrilik boya ile istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. İsterseniz renkli hobi çubuklarından da kullanabilirsiniz.
 • İlk olarak plastik şişe kapaklarından çiçek yapmakla işe başlamalısınız. Bunun için tek yapmanız gereken bu kapakların iç tarafında bulunan çizgilerin üzerinden falçata ile geçerek kesikler yapmak ve sonrasında bu kesikleri dışa doğru açmak. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.
 • Bu şekilde 5 tane aynı ya da farklı renkte çiçek yaptıktan sonra bunların ortasına boncuk, pul ya da küçük parlak bir taş yapıştırarak çiçeğin orta kısmını da yapın.
 • Hobi çubukları ile ev yapmak için ilk olarak bu ahşap çubuklardan 3 tanesini köşelerinden silikon tabancası ile birbirine yapıştırarak üçgen şekli oluşturun.
 • Bu şekilde evin çatısını yaptıktan sonra bunun alt köşelerine 2 tane hobi çubuğu yapıştırın.
 • Kalan son hobi çubuğunu da en alttaki açık kalan kısma yapıştırarak ahşap çubuklarla ev yapımını tamamlayabilirsiniz.
 • Buradan sonrasında plastik şişe kapağı ile yaptığınız çiçeklerle ve pullarla süsleme yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra ev şeklinde dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. İnce bir kurdele ya da ip ile halka yapıp bunu dekoratif süsün arkasına yapıştırarak istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak içi aşağıda hobi çubuklarından ev şeklinde dekoratif süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial