Hobi Çubukları ile Şövale Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Hobi çubuğu resim çerçevesi ve dekoratif süs yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Elinizde bu çubuklardan varsa resim tutucu olarak kullanabileceğiniz bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Minyatür şövale sevimli görünümü ile odanızın dekorunu güzelleştirmeye yardımcı olabilir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse hobi çubukları ile şövale yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hobi Çubukları ile Şövale Yapımı

Evde mini şövale yapmak için dondurma çubuğu, ağaç dalı veya hobi çubuğu gibi ahşap malzemeler kullanılabilir. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, ağaç dalları ile mini şövale yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün paylaşacağımız örnek çalışmada da aynı yöntem uygulanmaktadır. Kullanacağınız hobi çubuklarını renkli olarak alırsanız ayrıca boya kullanmanıza gerek kalmayacaktır. 5 tane hobi çubuğu ile yapacağınız şövale aynı zamanda resim veya not tutucu olarak da kullanılabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane hobi çubuğu
  • Silikon tabancası

Hobi Çubukları ile Şövale Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise mini şövale yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Hobi çubuklarının iki tanesini ters V oluşturacak şekilde tutun ve alt tarafa resimde gördüğünüz şekilde bir hobi çubuğu yapıştırın.
  • Dördüncü çubuğu yan tutarak diğer çubuğun altına güzelce yapıştırın.
Dondurma Çubuklarından Şövale Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Çubuklarından Şövale Yapımı Resimli Anlatım
  • Şövalenin ayağını yapmak için bunu ters çevirin üst kısma silikon sıkarak son çubuğu yerleştirip yukarı doğru kaldırın.
  • Sürdüğünüz yapıştırıcı kuruyana kadar bu şekilde tutun.

Tüm bu aşamalardan sonra hobi çubuğundan şövale yapımı tamamlanmış oluyor. Üzerine resim veya not kağıdı koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında boyasız hobi çubuğu kullanacaksanız bunu renklendirmek için akrilik veya guaj boya kullanabilirsiniz. Bu malzeme ile yapılan başka bir çalışma incelemek isterseniz, hobi çubuğundan minyatür kesme tahtası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını yapmak isterseniz detayları öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial