Hazır Ponpon ile Aksesuar Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Farklı renk ve boyutlarda olan hazır ponponlar okul öncesi ve kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Evde ponpon ile anahtarlık ya da toka gibi bir aksesuar yapmak istiyor fakat ponpon yapmayı bilmiyorsanız hazır ponpon kullanabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renk ve boyutta ponpon bulabilirsiniz. Bu malzeme ile yapabilecekleriniz hakkında fikir sahibi olmak isterseniz hazır ponpon ile aksesuar yapımı örneklerini yazımızda bulabilirsiniz.

Hazır Ponpon ile Aksesuar Yapımı

Hazır ponpon kullanarak kalem süsünden dekoratif çiçeğe, anahtarlıktan tokaya birçok farklı çalışma yapabilirsiniz. Bunun dışında okul öncesi etkinlikler içinde bu ponponlar kullanılmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, poşet eldivenle ponpon sıralama oyunu yazımıza göz atabilirsiniz. Ponpon kullanarak güzel bir çiçek yapabilir ve bu çiçeği dekoratif süs, anahtarlık ya da toka yapımında kullanabilirsiniz. Hazır ponpondan çiçek yapımı için toplam 7 tane hazır ponpon gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi çiçeğin ortasını oluşturacağı için farklı renkte olmalıdır. Çiçek yapımı için büyük ya da küçük istediğiniz boyutta ponpon kullanabilirsiniz. Yapıştırıcı olarak da silikon tabancası gerekmektedir.

Ponpondan Çiçek
Ponpondan Çiçek

Malzemeleri temin ettikten sonra farklı renkteki ponponun yan tarafına silikon sürün ve diğer ponponu hafifçe bastırarak yapıştırın. İkinci ponponu yapıştırırken silikonu hem ortadaki ponpona hem de ilk yapıştırdığınıza sürerek parçaları birbirine güzelce yapıştırın. Bu şekilde altı tane ponponu yapıştırarak çiçek yapımını tamamlayabilirsiniz. Yaptığınız bu ponponu düz bir lastikli tokaya geçirerek toka olarak kullanabilir ya da dekoratif süs olarak değerlendirebilirsiniz.

Hazır Ponpon ile Ayıcık Yapımı

Hazır ponpon kullanarak sevimli bir ayıcık yapmak isterseniz ilk olarak listedeki malzemeleri temin etmeniz gerekiyor.

  • 2 tane istediğiniz renkte büyük ponpon
  • 6 tane küçük ponpon ( bunlardan iki tanesi kulak yapılacağı için farklı renkte olmalı )
  • Göz, ağız ve burun için siyah renkte eva
  • Kağıt deleceği
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Kalp süslemesi yapmak için küçük bir eva parçası
  • Kalem
Ponpondan Ayıcık Yapımı Resimli Anlatım
Ponpondan Ayıcık Yapımı Resimli Anlatım

Malzemeler hazır ise ayıcık yapmak için ilk olarak silikon tabancası yardımı ile iki büyük ponponu birbirine yapıştırın. Bunlar ayıcığın baş ve gövdesini oluşturacak. Gövde olarak belirlediğiniz ponpona resimde gördüğünüz şekilde 4 küçük ponponu yapıştırın. Üstteki ponpona da diğer iki küçük ponponu yapıştırın. Bunlar da ayıcığın kulakları olacak. Kağıt deleceği yardımı ile siyah evadan iki tane daire şeklinde parça hazırlayın. Bunlar ayıcığın gözleri olacağı için uygun yerlere yapıştırın. Minik bir siyah eva ile de ağız ve burnu oluşturacak parçayı yapıp yerine yapıştırın. T

üm bu aşamalardan sonra ponpondan ayıcık yapımı tamamdır. İsterseniz üst kısmına anahtarlık halkası geçirerek kullanabilir ya da minyatür ayıcık olarak değerlendirebilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay kendin yap çalışmalarını deneyerek siz de evde sevimli bir ayıcık ve çiçek yapabilirsiniz. Bunun dışında başka bir kendin yap çalışması denemek isterseniz, ponpondan toka yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial