Hazır Kap ile Defter Nasıl Kaplanır
Sosyal medyada paylaş

Okul hazırlıklarının en zor kısmı defter ve kitap kaplama aşamasıdır. Kaplama yaparken kabın gerilip yırtılması ya da kenarlarda çok boşluk kaldığı için oluşan çirkin görünüm sıkça karşılaşılan bir sorundur. İlk kez defter ve kitap kaplayanlar bu konuda epey zorlanmaktadır. Zamanla işin tekniğini öğrenince kısa sürede güzel bir kaplama yapılabilir. Normal kaplama kağıtları ile uğraşmak yerine daha kolay bir yöntem olan hazır kaplardan kullanabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için hazır kap ile defter nasıl kaplanır? sorusunun cevabını yazımızda paylaşıyoruz.

Hazır Kap ile Defter Nasıl Kaplanır?

Defter ve kitap kaplamak için hazır kap kullanımı kolay olduğu için günümüzde sıkça tercih edilmektedir. Bu tür kaplardan kullanıyorsanız öncelikle deftere uygun boyutta bir kap kullanılmaya dikkat etmelisiniz. Hazır kapların genelde bir kenarı düz bir cep halinde diğer tarafı ise şerit ve yapışkanlı olmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken defteri bu kabın içine gerdirmeden ve boşluk bırakmadan düzgünce yerleştirmek. Bu şekilde tüm defterleriniz güzel ve düzgün bir görünüme sahip olacaktır. Kırtasiye ve okul malzemeleri satan yerlerde şeffaf ya da desenli hazır kap bulabilirsiniz.

Hazır Kap ile Defter Kaplama

Zevkinize uygun bir kap temin ettikten sonra aşağıdaki adımları uygulayarak kolay bir şekilde defter kaplayabilirsiniz.

  • Düz bir zeminde hazır kabı açın ve defterin kapağını şeritli yere getirerek hafifçe ittirin.
  • Defter kapağı yerine tam oturduktan sonra diğer kapağı da düzgün bir şekilde yerine yerleştirin.
  • Bu aşamada defterin her iki kapağının da yerine tam olarak oturmasına dikkat etmelisiniz.
  • Bir makas ya da cetvel ile yapışkanlı şerit olan kenarın üzerinden geçerek iz yapın. Bu şekilde kapak kaba tam olarak oturacaktır.
  • Daha sonra yapışkanlı şeridi açın ve bu kenarı defterin kapağına güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra hazır kap ile defter kaplaması yapımı tamamdır. Bu şekilde tüm defterlerinizi kısa sürede düzgün bir şekilde kaplayabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda uygulamanın videolu anlatımını paylaşıyoruz. Klasik kap ile defteri kolay bir şekilde kaplamak isterseniz, defter nasıl kaplanır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial