Hayvan Şablonları

Hayvan Şablonları
Sosyal medyada paylaş

Hayvan şablonları evde yapılan farklı hobi çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Günümüzde birçok bayan evde hobi olarak ya da ek gelir elde etmek için keçe veya eva kağıdı ile farklı tasarımlar yapmaktadır. Bu tür el yapımı süs ve dekor ürünleri son dönemlerde oldukça popüler. Bunların dışında hayvan şablonları çeşitli örgü çalışmalarında ve kendin yap uygulamalarında da kullanılmaktadır. Okul öncesi çocukların boyama çalışmalarında da hayvan şablonlarından faydalanılmaktadır. İşleme yapanlarda hayvan figürüne ihtiyaç duydukları zaman hayvan şablonlarından yararlanabilirler.

Hayvan Şablonları ile Neler Yapılır?

Hayvan şablonları ile çocuklar için oyuncak yapılabilir. Herhangi bir hayvan şablonunun bilgisayardan çıktısını aldıktan sonra bunu bir kartona kopyalayıp, makasla keserek istediğiniz boyutta bir şablon yapabilirsiniz. Daha sonra bu şablon yardımı ile plastik, karton, eva kağıdı ya da keçe gibi malzemeleri kullanarak çocuğunuz için çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. Hayvan figürleri bulunan kapı ve duvar süsü yapımı için de bu şablonlardan kullanılmaktadır.

Hayvan şablonları örgü yapımında da kullanılabilir. Tığ ya da şiş ile yapacağınız örgülerde hayvan şablonları yardımı ile hayvan örneği çıkarabilirsiniz. Yapacağınız örgü hayvan modelleri boyutlarına göre başta anahtarlık, çocuk oyuncağı ve paspas olmak üzere farklı şekillerde değerlendirilebilir. Hayvan şablonlarından örnek çıkarmak için önce şablonun çıktısını almanız gerekiyor. Daha sonra bunu bir kağıda geçirip, figürü karelere bölerek örneği çıkarmanız mümkün.

Hayvan şablonları boyama çalışmalarında da çok işinize yarayabilir. Cam, porselen ya da başka yüzeylere hayvan figürü çizmek istiyor fakat bu konuda çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız, hayvan şablonlarından faydalanabilirsiniz. İstediğiniz boyutta ayarladığınız hayvan şablonunun çıktısını aldıktan sonra bunun sayesinde şekli istediğiniz yere çizerek, içini boyayabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa onun evde yapacağı resim çalışmalarında da hayvan şablonları çok işinize yarayabilir. Çocuğunuzun sevdiği hayvanların şablonlarının çıktısını alarak, onlar için hayvan boyama sayfaları yapabilirsiniz. Boyama yapmak çocukların çok hoşuna gittiği için bu sayede çocuğunuz evde keyifli vakit geçirebilir.

Sizlerle paylaşacağımız kolay hayvan çizimleri sayesinde istediğiniz hayvan şablonunu kartona çıkararak bunu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Sizler için en çok aranan hayvan şablonları ile ilgili galeri hazırladık. Resimlere göz atarak bunlardan istediğinizin çıktısını alıp siz de evde yapacağınız hobi çalışmalarında bunları kullanabilirsiniz.

Evde kolay çiçek şablonu yapmak isterseniz, çiçek şablonları yazımızdan bu konudaki görsellere ulaşabilirsiniz. Bunun dışında birçok farklı şablonu da sitemizde bulabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial