Havludan Oyuncak Ayı Yapımı ( Dikişsiz )

Havludan Oyuncak Ayı Yapımı ( Dikişsiz
Sosyal medyada paylaş

Havludan oyuncak ayı yapımı ( dikişsiz ) kolay bir kendin yap çalışması olarak ilginizi çekebilir. Küçük çocuklar için en sağlıklı ve dayanıklı oyuncaklar bez olanlarıdır. Genelde havlu kumaş tarzında malzemelerle imal edilen bu oyuncaklar sayesinde çocuklar hassas ciltleri zarar görmeden oyun oynayabilirler. Küçük çocuğunuz varsa onun için sevimlş bir oyuncak ayı yapmak isterseniz bu yazımız çok işinize yarayabilir.

Havludan Oyuncak Ayı Yapımı ( Dikişsiz )

Evde havludan oyuncak ayı yapmak oldukça kolaydır. Üstelik bunun için dikiş dikmeyi bilmenize de gerek yok. Uygulamayı yaparken herhangi bir yapıştırma işlemi de yapılmıyor. Dikmeden ve yapıştırmadan nasıl oyuncak ayı yapılacak derseniz bunun için kolay bir katlama tekniği uygulandığını belirtelim. Uygulamayı doğru bir şekilde yaptığınızda kısa sürede istediğiniz renkte havludan sevimli bir ayı yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında fazla malzeme kullanılmadığı için bütçeyi de zorlamayacaktır. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan havludan oyuncak ayı yapımının detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte ince havlu
 • 3 tane lastik
 • Ayının boynuna takmak için ince bir kurdele
 • Oynar göz

Havludan Oyuncak Ayı Nasıl Yapılır?

Havlu ve lastikler hazır ise aşağudaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak havluyu düz bir zemine güzelce serin.
 • Daha sonra bir kenarından ortasına kadar rulo şeklinde sarın. Güzel bir oyuncak ayı yapabilmek için bu rulonun gevşememesi gerekiyor. Bunun için rulonun üzerine ağır bir cisim koyun.
 • Diğer parçayı da  kenarından ortasına kadar rulo olarak sarın.
 • Tam ortada birleşen bu iki ruloyu elinizle tutarak sıkıştırdıktan sonra tek tarafından bir kere burun.
 • Burduğunuz kısmı diğer düz olan kısmın üzerine doğru katlayın. ( Katlamayı tam ortadan yapmamanız gerekiyor. ) Altta kalan iki rulo oyuncak ayının bacakları olacağı için katlama yaparken bunu göz önünde bulundurmalısınız.
 • Sonraki aşamada ayıcığın başı için kıvırdığınız yerdeki ruloları hafifçe iki yana ayırarak ortada yüz gibi düz bir alan oluşturun.
 • Ayıcığın başını yapmak için bir lastik geçirerek sabitleyin.
 • Elinizle kollarına ve yüzüne şekil verdikten sonra kulakları da şekillendirerek buralarada ince lastikler takın.

Tüm bu aşamalardan sonra havludan oyuncak ayı yapımı tamamlanmış oluyor. Boynuna ince bir kurdele geçirip bunu fiyonk şeklinde bağladıktan sonra oynar gözleri yapıştırabilirsiniz. İsterseniz gözleri yapmak için düğme de kullanabilirsiniz. Size bahsettiğimiz bu uygulama sayesinde evde hiç dikiş ve yapıştırma yapmakla uğraşmadan kolay bir şekilde oyuncak ayı yapmanız mümkün. Katlama yöntemini kullanarak ayı dışında başka oyuncaklar da yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda havludan oyuncak ayı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu güzel video için KadınHanem Youtube kanalına teşekkür ederiz. Polar kumaş kullanarak çocuğunuza güzel bir oyuncak yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, polar kumaştan ahtapot yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial