Havlu Kenarı Örnekleri

Sosyal medyada paylaş

Havlu kenarı örnekleri çeyizlik ya da günlük kullanım için bayanların en çok yaptığı örgü çalışmaları arasında yer alır. Günümüzde çoğu bayan hazır havlu kenarı kullanmayı tercih etse de marifetli hanımların dantel ve oya olarak yapmış olduğu havlu kenarlarına imrenmemek mümkün değil. Oya yapmak daha zor olduğu için her bayan bu tekniği bilmeyebilir fakat bayanların çoğu dantel yapmayı az çok bilirler. Dantel havlu kenarları düz beyaz ip ile örülebileceği gibi renkli dantel iplikleri ile de yapılabilir. Bu konudaki tercih ördüğünüz modele ve sizin zevkinize göre değişebilir.

Dantel ve oya ile örülen havlu kenarı modelleri arasında zor tasarımlar kadar herkesin rahatlıkla uygulayabileceği örnekler de bulunmaktadır. İlk kez havlu kenarı örecekler için motifli veya ince tasarımlar idealdir. Dantel konusunda kendine güvenenler ise daha zor modeller arasından istedikleri tercihi yapabilirler. Çoğu bayanın tercihi beyaz dantel örneklerinden yana olsa da renkli dantel iplikleri ile örülen havlu kenarları da şıklıkları ile dikkat çekmektedir. Düz beyaz bir havlu için beyaz ip ile örülen bir model çok basit kaçacağı için renkli ip kullanımı daha uygun olabilir. Günlük kullanım için ayıracağınız havluların kenarına daha kolay örnekler içeren basit modeller yapabilirsiniz. Misafir için kullanacağınız veya çeyizlik olarak ayıracağınız havlularda örnek seçimini biraz daha özenli yapmanız gerekebilir. Havlu kenarı yapmak diğer dantel çeşitlerine göre daha kolay olduğu için evde sıkılan bayanlar boş vakitlerinde dantel havlu kenarı yapabilirler. Bu örgü çalışmaları stres atmak için de son derece faydalıdır. Banyo dekorasyonunda havlu kullanımı önemli bir yere sahiptir. Şık havlu kenarları sade bir tasarıma sahip olan banyoları daha güzel gösteren en önemli detaylardan birisidir.

Havlunun kenar uzunluğuna göre yapılan kutucukların üzerine kurulan örneklerle yapılan birbirinden güzel havlu kenarı örnekleri bulunmaktadır. Günümüzde dantel örerek ek gelir elde eden bayanların çoğu da dantel ya da oya tekniği ile havlu kenarı yapmaktadır. Siz de evde kullanmak, yakınlarınıza hediye etmek ya da satarak ek kazanç elde etmek için havlu kenarı yapmak istiyorsanız aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz havlu kenarı modelleri ilginizi çekebilir.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial