Haroşa Örgü Nasıl Örülür
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle haroşa örgü yapımı hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Bir örgü tekniği olan haroşa kolay yapımı ve şık görünümü nedeni ile sıkça tercih edilmektedir. Şiş ile örülen haroşa, düz ve ters örgü örmeyi bilen herkes tarafından yapılabilir. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanlar ters ve düz örgüden sonra haroşa tekniğini öğrenmektedir. Siz de bu kolay örgü tekniğini öğrenmek isterseniz yazımızda, haroşa örgü nasıl örülür? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Haroşa Örgü Nasıl Örülür?

Şiş örgüsünde sıkça tercih edilen haroşa örgü modeli ile yelek, kazak, süveter, atkı, bere, bebek battaniyesi gibi birçok örgü kıyafet yapılabilir. Bu teknik ile örülen örgü çift kat görünümünde olup lastik yapılmasa da kıvrılmadan düz bir şekilde kalabilir. Sade ve düze örgü modelleri tercih ediyorsanız haroşa tekniği ile şık tasarımlar yapabilirsiniz. Haroşa örgü yapmak için yün bir ip ve ipin kalınlığına uygun şiş kullanmak gerekmektedir. Bu tekniği uygularken düz ya da ters örgü yapmanız gerekmektedir. Yani ilk sırada düz ile başladıysanız ikinci, üçüncü ve diğer sıralar da düz örülmelidir. Bunun tam tersi de olabilir. Hangi örgü tekniği kolayınıza geliyorsa onu yapabilirsiniz.

Haroşa Örgü Yapımı

Şiş ve ip hazır ise ipe yeterli sayıda ilmek atmakla işe başlayabilirsiniz. Son ilmekten sonra bir düğüm atın. Bu şekilde örgüye başladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak haroşa örgü örebilirsiniz.

  • İlk ilmeği örmeden şişe alın.
  • Düz ilmekle haroşa için ipi diğer tarafa geçirin ve sıra sonuna kadar ilmeklerin hepsini düz olarak örün.
Haroşa Örgü Yapımı Resimli Anlatım
Haroşa Örgü Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonraki sırada yine ilk ilmeği örmeden alın ve bütün ilmekleri düz olarak örün.
  • Örgünün bitimine kadar tüm sıralarda düz örgü örerek örgüyü tamamlayabilirsiniz.

Bu şekilde tüm sıraları düz ya da ters örerek kolay bir şekilde haroşa örgü yapabilirsiniz. Bu örgü tekniği ile evde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel kıyafet ve aksesuarlar örebilirsiniz. Haroşa örgüyü ilk defa deneyecek olanların işini kolaylaştırmak için aşağıda haroşa örgü nasıl örülür? videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Şiş ile örgü örmek istiyor fakat örgüye başlamasını bilmiyorsanız, ilmek nasıl atılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial