Halat İpten Kolay Sepet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Halat ipten kolay sepet yapımı sayesinde siz de banyo ya da çocuk odasındaki yayıntıları ortadan kaldıracak güzel bir sepet yapabilirsiniz. Çoğumuzun banyosu küçük olduğu için havlu, sabun ya da diğer temizlik malzemelerini koyacak yer bulmak konusunda sıkıntı yaşayabiliriz. Bu tür durumlarda işin çözümü uygun boyutta bir sepet bulup, ortalıkta yayıntı yapmasını istemediğimiz şeyleri bunun içine koymaktır. Çocuğunuz varsa onun oyuncaklarını koymak için de böyle bir sepete ihtiyacınız olabilir. Bugün size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmasını uygulayarak evinizin daha derli, toplu olmasını sağlayabilirsiniz. Halat ipten sepet yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Halat İpten Kolay Sepet Yapımı

Halat iple sepet yapmak kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla bu çalışmayı yapabilir. Halat ip ile yapılan sepet ya da kaseler aynı zamanda eviniz için güzel bir dekor ürünü işlevi de görecektir. Evde boş karton kutu varsa bunu halat ip ile kaplayarak çamaşır sepeti ya da çocuğunuza oyuncak sepeti yapabilirsiniz. Halat ipten sepeti mutfakta da kullanmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz büyüklükte karton bir kutu
 • Halat ip
 • Silikon tabancası
 • Sepetin içini kaplamak için kumaş
 • Makas

Halat ip ya da urgan ipini hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Günümüzde açık ya da koyu renk her kalınlıkta halat ipi bulmak mümkün.

Halat İpten Sepet Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise hemen halat ipten sepet yapmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulama kolay fakat biraz dikkat gerektirdiğini de unutmamak lazım.

 • İlk olarak karton kutunun kapak kısmını makas ile keserek çıkarın.
 • Sonrasında halat ipi karton kutunun alt tarafına silikon tabancası yardımı ile tutturun.
 • İpi karton kutuya alttan üste doğru sıkı bir şekilde sarın. Bunu yaparken ipe yapıştırıcı sürün. Bu şekilde halat ipi kartonu tutacağı için sonradan kaymayacaktır.
 • Karton kutuyu tamamen kapladıktan sonra ipin ucunu makas ile kesin ve yapıştırarak tutturun.
 • Son olarak karton kutunun içine kumaştan bir astar dikerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
 • Tüm bu aşamaların ardından halat ipten sepet yapımı tamamdır. Bunu dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Yazımızda bahsettiğimiz pratik uygulamayı yaparak siz de çok güzel bir sepet yapabilirsiniz. İsterseniz bir kaç tane farklı boyutta karton kutuyu bu şekilde kaplayarak bunları takım olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, halat ipten sepet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Halat İpten Kolay Sepet Yapımı
Halat İpten Kolay Sepet Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial