Güneş Gözlüğü Nasıl Temizlenir?

Güneş Gözlüğü Nasıl Temizlenir
Sosyal medyada paylaş

Güneş gözlüğü gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumanın yanı sıra şıklığı tamamlayan bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. Sürekli kullanılan güneş gözlüklerinin görüş kalitesi zamanla bozulabilir ve üzerinde çizikler meydana gelebilir. Bu tür sorunlar yaşamamak için gözlüğü düzenli olarak uygun malzeme ve yöntemlerle temizlemek gerekmektedir. Bu konuda yapacağınız yanlış bir uygulama gözlüğün görüş kalitesini bozabileceği gibi üzerinde çizikler oluşmasına hatta kullanılamayacak hale gelmesine neden olabilir. Yazımızda, güneş gözlüğü nasıl temizlenir? sorusunun cevabını ve konu hakkındaki pratik bilgileri bulabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Nasıl Temizlenir?

Güneş gözlüğünün camını temizlerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta camı çizmemektir. Gözlüğün camını temizlerken kağıt mendil, ıslak mendil, gazete kağıdı, pürüzlü ve sert kumaşlar kullanmaya dikkat etmelisiniz. Aksi halde gözlük camında çizikler oluşabilir. Camı silmek için temiz ve yumuşak bir bez kullanmanız gerekmektedir.

Güneş gözlüğünü temizlemek için aseton ve kolonya gibi ürünler kullanmamalısınız. Bu tür kimyasal ürünler gözlük camına zarar vererek, görüş kalitesinin düşmesine neden olabilir. Böyle bir risk almak istemiyorsanız güneş gözlüğü temizlemek için sıvı olarak içme suyu kullanabilirsiniz. Gözlüğü çeşmenin altında yıkadıktan sonra üzerindeki su damlalarını yumuşak bir bez ile alıp kurumaya bırakmalısınız.

Güneş Gözlüğü Camındaki Çizik Nasıl Giderilir?

Gözlüğün temizliğinden sonraki önemli sorunlardan birisi de camın çizilmesidir. Gözlüğün camının çizilmemesi için uygun bir kap ya da kılıfın içinde muhafaza etmelisiniz. Tüm gayretinize rağmen böyle bir sorunla karşılaştığınızda gözlük camındaki çizik nasıl giderilir? dorunun cevabına ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer küçük çizikler oluştuysa bunu evde kendiniz de giderebilirsiniz. Bunun için;  1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı tuzu macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu karışımı gözlük camına uygulayın ve ardından gözlüğü çeşmenin altında yıkayarak durulayın. Gözlüğün camında büyük ve geniş bir çizik oluştuysa böyle bir durumda kendiniz müdahale etmeye kalkmadan gözlükçüye başvurmalısınız.

Bu yazımızda sizlerle güneş gözlüğü camı temizlemek için uygulayabileceğiniz en kolay ve etkili yöntemi paylaştık. Bunun dışında gözlük temizleme spreyi de kullanabilirsiniz. Güneş gözlüğü camının tozunu almak için de mikrofiber gözlük bezi tercih edilebilir. Güneş gözlüğü dışında normal gözlük kullanıyorsanız, gözlük camı nasıl temizlenir? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial