Güneş Gözlüğü Camı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Güneş gözlüğü camı süsleme evde keyif alarak yapabileceğiniz bir yenileme uygulamasıdır. Göz sağlığı ve imaj için kullanılan güneş gözlükleri son dönemlerde farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Çerçeveleri ve camlarının dış kısımları parlak aksesuar, boncuk, sim ya da minik çiçeklerle süslenmiş güneş gözlükleri oldukça popüler. Dışarıdan bunları onlarca para verip almak yerine isterseniz eski güneş gözlüğünüzü süsleyerek yeni ve modern bir tasarıma kavuşturabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız projeyi isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Güneş gözlüğünüzün sade tasarımından sıkıldıysanız buna yeni bir görünüm vermek için boncuk ile süsleme yapabilirsiniz. Güneş gözlüğü camı süslemek için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Güneş gözlüğü
  • Yapıştırıcı
  • Küçük boncuk ya da parlak taşlar

Güneş Gözlüğü Camı Nasıl Süslenir?

Güneş gözlüğü camı süslemek için farklı malzemeler kullanılabilir. Bizim sizlerle paylaştığımız örnek uygulamada boncuk kullanılmış. Siz de boncuk ya da parlak taş temin ettikten sonra aşağıdaki adımları uygulayarak güneş gözlüğünüzü çok kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz.

  • Güneş gözlüğünün camını güzelce temizledikten sonra camın çerçeve kısmına ince bir tabaka halinde yapıştırıcı sürün.
  • Daha sonra dikkatli bir şekilde boncukları sıralamaya başlayın.
  • Her iki çerçeveyi de bu şekilde boncuklarla süsledikten sonra yapışkanın kurumasını bekleyin.
  • Yapışkan kuruduktan sonra yeni güneş gözlüğünüzü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde tasarımını beğenmediğiniz güneş gözlüğünüzü çok kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Uygun boyutta her türlü süs aksesuarını bu uygulamayı yapmak için kullanabilirsiniz. Yapıştıracağınız boncukların sonradan düşmemesi için kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmanız gerekmektedir. Japon yapıştırıcısı kuvvetli bir yapıştırıcı olduğu için bu çalışmayı yapmak için kullanılabilir. Dikkat çekici bir tasarım yapmak isterseniz altın yaldız ya da metalik sim kullanabilirsiniz.

Süsleme yapmak için gözlüğe uygun malzemeler kullanarak ortaya daha şık bir tasarım çıkarabilirsiniz. Kenarı çatlayan gözlük camları için de aynı uygulamayı yapmanız mümkün. Evde güneş gözlüğünüzü süslemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız, güneş gözlüğü camı süsleme resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir. Bu keyifli projeyi deneyecek olanlara kolay gelsin.

Güneş Gözlüğü Camı Süsleme
Güneş Gözlüğü Camı Süsleme

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial