Gözlük Kabından Kalem Kutusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle gözlük kabından kalem kutusu yapımı başlığı altında evde kolay kalemlik yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Gözlük kapları şekli ve dayanıklı yapısı nedeni ile farklı kendin yap çalışmalarında kullanılmaktadır. Evde atılmayı bekleyen böyle bir kap varsa çocuğunuz için kalemlik yaparak değerlendirebilirsiniz. Uygulamayı denemek isterseniz yapım aşamasının detaylarını ve malzeme listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gözlük Kabından Kalem Kutusu Yapımı

Evde gözlük kabından kalem kutusu yapmak oldukça kolaydır. Bunun için kabı akrilik boya ile boyayarak renklendirebilir ya da üzerine elinizdeki malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Gözlük kabı kendinden kapaklı olduğu için sizin tek yapmanız gereken bunu süslemek. İsterseniz kabın içine keçe ya da eva gibi malzemeler ile kaplama yaparak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde başka çalışmalardan artan keçe veya eva varsa bunları kalem kutusu süslemesinde kullanabilirsiniz. Kalem kutusunu süslemek için evde kolay sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde sticker nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Gözlük Kabından Kalem Kutusu
Gözlük Kabından Kalem Kutusu

Gerekli Malzemeler

  • Gözlük kabı
  • Kalem
  • Makas
  • Birkaç farklı yapışkanlı renkte eva
  • Kağıt deleceği

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker da kullanabilirsiniz.

Gözlük Kabından Kalem Kutusu Nasıl Yapılır?

Gözlük kabı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak sevimli bir kalemlik yapabilirsiniz.

  • İlk olarak gözlük kabının iç tarafını kaplamak için evadan 2 tane uygun boyutta parça kesin.
  • Kestiğiniz evaların arkasındaki kağıdı çıkardıktan sonra kabın iç kısmına evaları yapıştırın.
  • Bu şekilde kalemliği yaptıktan sonra sıra süslemeye geldi.
Gözlük Kabından Kalem Kutusu Yapımı Resimli Anlatım
Gözlük Kabından Kalem Kutusu Yapımı Resimli Anlatım
  • Süsleme yapmak için yapışkanlı evalardan kağıt deleceği ile küçük yuvarlak parçalar hazırlayın.
  • Bu yuvarlak parçalarla zevkinize göre süsleme yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kalemlik yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kalem kutusunun üzerine farklı malzemeler ile kendi zevkinize göre süsleme yapabilirsiniz. Elinizde kullanmadığınız oje varsa bununla kalem kutusu üzerine puantiye de yapabilirsiniz. Süsleme konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda gözlük kabından kalem kutusu yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial