Gerçek Minyatür Tükenmez Kalem Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde gerçek minyatür tükenmez kalem yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Minyatür okul malzemesi yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde Barbie bebek için sevimli bir minyatür kalem yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa bu çalışmayı onunla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Gerçek Minyatür Tükenmez Kalem Yapımı

Evde minyatür kalem yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Kürdanı iki parçaya kesip bunu oje ile boyayarak kısa sürede istediğiniz sayıda minyatür kalem yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız minyatür kalem yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bunun yerine gerçek bir minyatür kalem yapmak isterseniz bir tane tükenmez kalem kullanabilirsiniz. Yaptığınız kalemi desenli bant ile süsleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Gerçek minyatür tükenmez kalem yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Minyatür Tükenmez Kalem
Minyatür Tükenmez Kalem

Gerekli Malzemeler

  • Tükenmez kalem
  • Makas
  • Kaplama yapmak için desenli bant
  • Silikon tabancası

Bunların dışında süsleme yapmak için küçük bir boncuk da kullanabilirsiniz.

Minyatür Tükenmez Kalem Nasıl Yapılır?

Tükenmez kalem ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak tükenmez kalemin içini çıkarın.
  • Bu kısım plastik olduğu için makas ile keserek küçültebilirsiniz.
  • Kalemin içini küçülttükten sonra bunun üst kısmından mürekkep akmaması için açık olan yeri silikon tabancası yardımı ile kapatın.
  • Daha sonra minyatür kalemin üzerine desenli bant ile kaplama yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra gerçek minyatür tükenmez kalem yapımı tamamdır. İsterseniz üst kısmına boncuk ya da başka malzeme ile küçük bir kalem süsü yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kalem içinin üst kısmı silikon ile kapatıldıktan sonra yine silikon ile boncuk şeklinde bir kalem süsü yapılarak oje ile boyanmış. Siz de isterseniz bu şekilde süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı yapmak isteyenler için aşağıda gerçek minyatür kalem resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Minyatür Tükenmez Kalem Yapımı
Minyatür Tükenmez Kalem Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial