Gerçek Minyatür Kalem ve Silgi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde gerçek minyatür kalem ve silgi yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa onun küçülen kalem ve silgilerini atmak yerine bunları minyatür okul eşyasına dönüştürebilirsiniz. Çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde onunla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz gerçek minyatür kalem ve silgi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerçek Minyatür Kalem ve Silgi Yapımı

Evde kolay bir şekilde minyatür okul eşyası yapmak isterseniz kalem, silgi ve defter gibi kolay çalışmalarla işe başlayabilirsiniz. Biz bugün sizlerle minyatür kalem ve silgi yapımını paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımında gerçek kurşun kalem ve kırmızı kalem kullanarak yazı yazabilen minyatür kalem yapabilirsiniz. Okula giden çocuğunuz varsa onun küçüldüğü için kullanılmayan kalemlerini uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Kalemin boyutunu biraz küçültüp oje veya desenli bant ile kaplayarak sevimli minyatür kalemler yapabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak bir de minyatür silgi yapabilirsiniz.

Minyatür Kalem ve Silgi
Minyatür Kalem ve Silgi

Gerekli Malzemeler

 • Küçük bir kurşun kalem
 • Küçük bir kırmızı kalem
 • Silgi
 • Falçata
 • Törpü
 • Süsleme yapmak için oje ve desenli bant

Gerçek Minyatür Kalem ve Silgi Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise minyatür kalem ve silgi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Minyatür okul eşyası yapacağımız için kalem uzun ise falçata yardımı ile biraz kısaltabilirsiniz. Daha sonra kalemi inceltmek için sert bir zemine koyarak falçata ile kenarlarından yontun.
 • Törpü yardımı ile kalemin üzerindeki pürüzleri düzeltebilirsiniz.
 • Kalemi inceltme işlemini tamamladıktan sonra sıra süsleme yapmaya geldi. Bunun için kalemi oje ile boyayabilir veya desenli bant ile kaplayabilirsiniz.
Minyatür Kalem ve Silgi Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Kalem ve Silgi Yapımı Resimli Anlatım
 • Bu şekilde minyatür kalem yaptıktan sonra silgi yapımına geçebilirsiniz.
 • Bunun için tek yapmanız gereken falçata yardımı ile silgiden dikdörtgen şeklinde küçük bir parça kesmek.
 • Silginin üzerinde bulunan pürüzleri törpüleyerek düzeltebilirsiniz.

Evde gerçek minyatür kalem ve silgi yapımı bu şekilde olmaktadır. Yaptığınız kalemleri dekoratif süs olarak kullanabilir veya ucuna küçük bir halka takarak çanta süsü ya da anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda gerçek silgi ve minyatür kalem yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde minyatür tükenmez kalem yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız gerçek minyatür tükenmez kalem yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial