Gazoz Kapağından Minyatür Tabak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle gazoz kapaklarını değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Gazoz ya da soda şişesinin metal kapağını atmak yerine bunlarla sevimli tabaklar yapabilirsiniz. Yapacağınız minyatür tabaklarla çocuğunuz oynayabilir ya da bunları dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Evde minyatür eşyalar yapmayı seviyorsanız bu kolay çalışmayı denemek isteyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, gazoz kapağından minyatür tabak yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Gazoz Kapağından Minyatür Tabak Yapımı

Gazoz kapağı rozet, magnet ve anahtarlık yapmak için sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu kapakları boyayarak ya da üzerlerine desen çizerek magnet ya da rozet yapabilirsiniz. İki tane gazoz kapağını boyayıp bunları birbirine yapıştırarak makaron yapabilirsiniz. Bu şekilde birkaç tane makaron hazırlayıp bunlarla güzel bir anahtarlık tasarlayabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, gazoz kapağı ile makaron anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu tür aksesuarların dışında gazoz kapağı ile sevimli bir minyatür tabak yapabilirsiniz. Bu metal kapaklar şekil ve boyut olarak tabak yapımına uygun olduğu için işiniz epey kolaylaşacaktır.

Gerekli Malzemeler

  • Gazoz kapağı
  • Pense
  • Sivri uçlu bir cisim
  • Tabağı boyamak için istediğiniz renkte oje ya da akrilik boya

Gazoz Kapağından Minyatür Tabak Nasıl Yapılır?

Gazoz kapağı ve diğer malzemeler hazır ise minyatür tabak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak sivri bir cisim yardımı ile metal kapağın içindeki plastik parçayı çıkarın. Eğer çıkarmakta zorlanırsanız bu parça olduğu şekilde kalabilir.
  • Kapağa tabak şekli vermek için kenarlarını pense ile dışa doğru açın.
Gazoz Kapağından Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
Gazoz Kapağından Minyatür Tabak Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde tabağı hazırladıktan sonra bunun iç ve dış tarafını istediğiniz renkte boyayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra gazoz kapağından tabak kullanıma hazırdır.

Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde gazoz kapaklarını atmak yerine sevimli bir tabağa dönüştürebilirsiniz. Çocuğunuz bu sevimli tabaklara minyatür yiyecekler koyarak keyifle oynayacaktır. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Farklı bir malzeme ile tabak yapmak isterseniz, yumurta kartonundan minyatür tabak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial