Gazoz Kapağından Emojili Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Gazoz kapağından emojili magnet yapımı isteyen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Buzdolabı süsü olarak kullanılan magnetler sevimli görünümleri ile mutfak dekorunu güzelleştirmeye de yardımcı olur. Sebze ve meyve şeklindeki magnetlerin dışında farklı tasarıma sahip sevimli magnetler de vardır. Bu tür süsler kullanmayı seviyorsanız evde kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmasını uygulayarak çok güzel bir magnet yapabilirsiniz. Bu sayede soda ve gazoz şişelerinden çıkardığınız metal kapakları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Çalışmayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve emojili magnet yapımı resimli anlatımı aşağıda bulabilirsiniz.

Gazoz Kapağından Emojili Magnet Yapımı

Gazoz kapağından magnet yapmak oldukça keyifli bir uygulamadır. Akrilik boya ile bu metal kapakların üzerini düz bir şekilde boyayabilir, uğurböceği, bulut, çiçek gibi istediğiniz herhangi bir figürü çizebilirsiniz. İsterseniz gazoz kapağını düz bir renge boyadıktan sonra bunun üzerine boncuk ya da parlak taş yapıştırarak da hoş bir buzdolabı süsü yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra bizim size önerdiğimiz gibi emojili magnet de yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane gazoz kapağı
 • 1 tane şişe mantarı
 • Bıçak
 • Sarı, siyah ve kırmızı renkli akrilik boya
 • Fırça
 • Gazoz kapağından biraz daha küçük mıknatıs

Emojili Magnet Yapımı

Malzemeler hazır ise hemen emojili magnet yapmaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak şişe mantarını kesme tahtasına alarak bundan yuvarlak bir parça kesin.
 • Şişe mantarından kestiğiniz bu yuvarlak parçaya mıknatısı yapıştırın ya da mantarı oyarak içine yerleştirin.
 • Sonraki aşamada gazoz kapağını sarıya boyayın.
 • Sürdüğünüz boyanın kuruması için bir süre bekledikten sonra siyah ve kırmızı boyaları kullanarak gazoz kapağının üzerine emoji ifadelerini çizerek uygulamayı tamamlayın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra emojili magnet yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu hemen buzdolabınıza asarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Farklı bir tasarım oluşturmak isterseniz gazoz kapağını boyarken simli boya kullanabilirsiniz. Bu şekilde ışıltılı emojilerle buzdolabınıza şık bir süsleme yapmanız mümkün. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda emojili magnet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde bu tür uygulamalar yapmak hoşunuza gidiyorsa daha önceden paylaştığımız, gazoz kapağından magnet yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gazoz Kapağından Emojili Magnet Yapımı
Gazoz Kapağından Emojili Magnet Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial