Gazoz Kapağından Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Gazoz kapağından duvar süsü yapımı ilham veren bir geri dönüşüm projesi olarak dikkatinizi çekebilir. Günümüzde çoğu nesne atılmak yerine farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Gazoz kapağı da bu nesnelerden birisi olup, bunlarla çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bu konuda daha önceden sizlerle gazoz kapağı ile eşya yenileme, gazoz kapağından küpe yapımı gibi pek çok farklı projeyi paylaşmıştık. Bugünkü uygulamada gazoz kapakları birbirine eklenerek çok güzel bir duvar süsü yapılıyor. Tasarımı size ait olan orjinal dekor ürünleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız, gazoz kapağı biriktirerek evde bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Gerekli malzemeleri ve çalışmanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda gazoz ve soda şişesi kapağı
  • Askı olarak kullanmak için yuvarlak bir ahşap
  • Süsü duvara asmak için sağlam bir ip
  • Delici bir alet
  • Metal kapakları birbirine tutturmak için metal kancalar

Gazoz Kapağından Nasıl Duvar Süsü Yapılır?

Gazoz kapağı ile duvar süsü yapmak için ilk olarak çok sayıda metal kapak toplamanız gerekiyor. Bundan sonrasında bu kapakları orjinal halleri ile kullanabilir ya da boya ile renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin kişisel zevkinize bağlı. Kapakları yıkayıp kuruttuktan sonra aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

  • Düz bir zemine yerleştirdiğiniz metal kapağın alt ve üst tarafından delici bir alet ile delik açın. Bunun için sivri uçlu bir çivi de kullanmanız mümkün.
  • Kapakların hepsini deldikten sonra bu deliklere küçük metal kancaları takın.
  • Bu kancalar yardımı ile kapakları istediğiniz uzunluğa gelene kadar birbirine ekleyin.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda kapaktan şerit yaptıktan sonra bunların her birini ahşap askıya geçirdiğiniz kancalara takın.
  • Son olarak tahtaya ip geçirerek yapmış olduğunuz süsü duvara asabilirsiniz.

Uygulamayı yaparken bunu asacağınız duvara uygun büyüklükte olması için şeritlerin uzunluğunu dikkatli ayarlamalısınız. Farklı renklerde kapakları kullanarak yapacağınız duvar süsünü evinizin içinde ya da balkonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kapaklardan yapacağınız şeritlerin hepsini aynı uzunlukta yapmak yerine bunları farklı uzunluklarda yaparak, ortaya çok güzel tasarımlar çıkarmanız mümkün. İsterseniz kapakları bir çekiç ile ezerek düzleştirdikten sonra bunları duvar süsü yapımında kullanabilirsiniz.

Bu güzel projeyi denemek isteyenler için aşağıda evde kolay duvar süsü yapımı ile ilgili örnek bir uygulama paylaşıyoruz. Siz de içtiğiniz gazoz ve sodaların kapaklarını biriktirerek böyle güzel bir dekor ürünü yapmak isterseniz bu örnek projeden ilham alabilirsiniz.

Gazoz Kapağından Duvar Süsü Yapımı
Gazoz Kapağından Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial