Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Yapımı

Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Gazoz kapağından buzdolabı süsü yapımı evde kolaylıkla ve keyif alarak yapabileceğiniz güzel bir geri dönüşüm projesidir. İçtiğimiz gazoz ve maden sularının şişelerinin metal kapakları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Daha önceden gazoz kapağı ile eşya yenileme, gazoz kapağından bardak altlığı yapımı, gazoz kapağından küpe ve bileklik yapımı gibi sizlere bu konuda ilham verebilecek birçok örnek çalışmayı paylaşmıştık. Bugün de gazoz kapağından buzdolabı magneti yapımı ile ilgili çok güzel bir çalışmayı sizlerle paylaşıyoruz. Buzdolabınızın daha güzel görünmesi için evde magnet yapmak isterseniz aşağıda gerekli malzemeleri ve buzdolabı süsünün yapılışını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda gazoz kapağı
  • İstediğiniz renkte sprey boya
  • Mıknatıs
  • Yapıştırıcı
  • Kapağın boyutuna uygun resim

Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Nasıl Yapılır?

Gazoz kapağından buzdolabı süsü nasıl yapılır? diye merak edenler için aşağıda uygulamanın tüm detaylarını adım adım anlatıyoruz. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce etrafa boya bulaşmaması için çalışmayı yapacağınız yere gazete kağıdı serin. Daha sonra bir kağıda gazoz kapağının üzerini kapatacak büyüklükte istediğiniz gibi bir resim çizin ve bunu makas yardımı ile kapağın boyutuna uygun şekilde kesin. Gazoz kapağının yüzeyini güzelce temizledikten sonra projeyi uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Gazoz kapaklarının üzerini ve yan taraflarını sprey boya ile güzelce boyayın.
  • Boyanın ardından kuruması için bir süre bekleyin
  • Sürdüğünüz boya tamamen kuruduktan sonra kapağın içi size bakacak şekilde çevirin ve buraya mıknatıs yapıştırın.
  • Son olarak resimleri gazoz kapağının üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra mıknatıslı buzdolabı süsü kullanıma hazırdır. Mıknatıslı tarafından buzdolabına sabitleyebilirsiniz. Eğer resim çizme yeteneğiniz varsa kağıda çizim yapıp bunu yapıştırmak yerine doğrudan boya ile kapağın üzerine istediğiniz resmi çizebilirsiniz. Elinizde keçe varsa bunu da gazoz kapağının üzerini süslemek için kullanabilirdiniz. Gazoz kapağının üzerine küçük parlak boncuklar yapıştırarak da çok şık buzdolabı süsleri yapmanız mümkün.

Bu projeyi uygulamak isteyenlere kolaylık olması için aşağıda gazoz kapağından mıknatıslı buzdolabı süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Yapımı
Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial