Gazoz Kapağından Bardak Altlığı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Gazoz kapağından bardak altlığı yapımı evde çok kolay olarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. İçtiğiniz gazoz ve sodaların kapağını atmayıp biriktirerek çok güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz. Bunlar metalden olduğu için daha uzun süre kullanma imkanınız olur. Farklı renkleri ile metal gazoz kapakları birçok dekoratif ürün yapımında kullanılabilir. Günümüzde bu konuda yapılan birçok güzel çalışma vardır. Biz bugün bunlar arasından bardak altlığı yapımı konusunu seçtik. Çalışmanın yapımı için çok fazla gazoz kapağı gerekmediğinden projenizi hayata geçirmek için uzun süre beklemenize gerek yok. Gazoz kapağından bardak altlığı yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Gazoz Kapağından Bardak Altlığı Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Gazoz kapağı
  • İnce uçlu bir fırça
  • Yapıştırıcı
  • İstediğiniz renkte boya ( bardak altlığını boyayacaksanız bir yada iki farklı renkte boya kullanabilirsiniz. )

Gazoz Kapağından Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Bardak altlığı yapımına başlamadan önce çalışmayı yapacağınız yere yapışkan bulaşmaması için gazete kağıdı ya da buna benzer koruyucu bir örtü yayın.

  • Gazoz kapağının bir tanesini düz bir zemine alın.
  • Diğer kapaklara fırça ile yapıştırıcı sürün ve bu kapağa kenarından yapıştırarak sabitleyin.
  • Bunların etrafına bir yuvarlak sıra daha gazoz kapağı yapıştırın.
  • Kurumasını bekledikten sonra bardak altlığını kullanabilirsiniz.

Bu şekilde daha büyük yuvarlak oluşturarak çok güzel bir nihale de yapabilirsiniz. Bardak altlığını orjinal hali ile kullanabileceğiniz gibi dilerseniz boyayarak daha şık bir hale getirmeniz de mümkün.

Gazoz kapağından bardak altlığı yaparken isterseniz yuvarlak yerine kare olarak da şekil verebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Sizlerle paylaştığımız bu keyifli çalışmayı dekoratif duvar süsü yapmak için de kullanabilirsiniz. Bardak altlığından daha büyük boyutlu bir yuvarlak şekil oluşturarak bunu evinizin duvarını süslemek için kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle gazoz kapağından bardak altlığı nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaştık. Siz de basit ve keyifli hobi çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız, elinizdeki gazoz kapaklarını değerlendirerek çok güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial