Gazete Kağıdından Yapılan Dekoratif Süsler

Sosyal medyada paylaş

Gazete kağıdından yapılan dekoratif süsler hakkındaki bu yazımızda sizlerle ilham verici bazı geri dönüşüm çalışmaları paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde gazete kağıdı, dergi ya da bunlara benzer artık kağıtlar bulunmaktadır. Bu tür kağıtları atmak yerine evinizin dekoruna katkıda bulunacak süsler yapabilirsiniz. Bu tür geri dönüşüm çalışmaları masrafsız e kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Sizin de evinizde atılmayı bekleyen gazete kağıtları varsa bunları değerlendirmek için ilham alabileceğiniz çalışmaları aşağıda bulabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Yapılan Dekoratif Süsler

Evde gazete kağıdından dekoratif süs yapmak isterseniz bir kalıp yardımı ile kağıdın üzerine istediğiniz boyutta kalp çizin. Bunu makas ile kesin. Yapacağınız dekoratif süsün uzunluğuna göre yeterli sayıda kalp yaptıktan sonra bunları bir ipe yapıştırarak istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde özel bir kutlama yapacağınız zaman istediğiniz renkte kağıtlar kullanarak kolay bir şekilde süsleme yapmanız mümkün.

Gazete Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı
Gazete Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Evde kolay bir şekilde yapay çiçek yapmak isterseniz gazete kağıdına aşağıdaki gibi bir spiral çizip daha sonra bunu resimde gördüğünüz şekilde sararak harika bir çiçek yapabilirsiniz. Gazete kağıdından çiçek yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, gazete kağıdından çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Gazete Kağıdından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Az önce bahsettiğimiz uygulama ile gazete kağıdından çiçek yaptıktan sonra bunları köpük bir halkaya yapıştırarak harika bir kapı süsü yapmanız mümkün.

Gazete Kağıdından Çiçekli Kapı Süsü Yapımı
Gazete Kağıdından Çiçekli Kapı Süsü Yapımı

Bir kuş kalıbı yardımı ile gazete kağıdına istediğiniz boyutta ve şekilde kuşlar çizin. Daha sonra bunları makas ile keserek beyaz bir kağıdın üzerine yapıştırın. Bu kağıdı bir kartona yapıştırarak kuşlu panoyu yaptıktan sonra bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Kuşlu Pano Yapımı
Gazete Kağıdından Kuşlu Pano Yapımı

Evde biriken gazete kağıtlarından kelebekler yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey gazete kağıdı, kalem, makas, yapıştırıcı ve bir parça ip. Gazete kağıdına istediğiniz boyutta 3 tane kelebek çizin. Bunları makas ile dikkatli bir şekilde kestikten sonra üst üste koyun. Kelebekleri ortalarına yapıştırıcı sürerek birbirine tutturduktan sonra buraya ip bağlayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Dekoratif Kelebek Yapımı
Gazete Kağıdından Dekoratif Kelebek Yapımı

Gazete kağıtlarını değerlendirmenin bir başka yolu da bunlardan dekoratif tüy yapmaktır. Aşağıda paylaştığımız resimli anlatımı uygulayarak kolay bir şekilde gazete kağıdı ile dekoratif tüy yapabilirsiniz.

Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı
Kağıttan Dekoratif Tüy Yapımı

Aşağıda gördüğünüz çöp sepeti eski dergiler kullanılarak yapılmış. Siz de dergi ya da gazete kağıdı kullanılarak aşağıda gördüğünüz gibi şık bir çöp sepeti yapabilirsiniz.

Eski Dergilerden Çöp Sepeti Yapımı
Eski Dergilerden Çöp Sepeti Yapımı

Bu yazımızda kağıttan dekoratif süs yapabileceğiniz bazı örnek çalışmaları sizlerle paylaştık. Siz de bunların aynısını ya da benzerlerini yaparak hem gazete kağıtlarını değerlendirebilir hem de çok güzel dekoratif ürünlere sahip olabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial