Gazete Kağıdından Neler Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Gazete kağıdından neler yapılır? sorusunun cevabı olabilecek çok pratik ve güzel kendin  yap uygulamalarından bazı örnekleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde kıyıda köşede duran gazete kağıtları bulunmaktadır. Bu gazeteleri atmak yerine farklı çalışmaları yapmak için kullanabiliriz. Bunun için biraz hayal gücünüzü çalıştırmanız yeterli. Sizlerle paylaşacağımız projeler de hayal gücünüzü çalıştırmanıza yardımcı olabilir. Evde sıkılmadan vakit geçirmek ve etrafta dağınıklık yapan gazeteleri değerlendirmek istiyorsanız aşağıdaki çalışmalardan istediğinizi deneyebilirsiniz.

Gazete Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Doğum günü, evlilik yıl dönümü ya da yeni yıl kutlamalarını evde yapacağınız zaman ortama farklı bir güzellik katmak için kalpli duvar süsü yapabilirsiniz. Çok kolay olan bu uygulama sayesinde hiçbir masrafa girmeden evinizi rahatlıkla süslemeniz mümkün. Uygulamayı yapmak için gazete kağıdının yazılı kısımlarına kurşun kalem ile istediğiniz boyutta kalpler çizin. Bunları makas yardımı ile keserek çıkarın. Daha sonra yapışkan ya da bant yardımı ile bu kalpleri ince bir ipe sıralayın ve istediğiniz yere asın. Bu çok kolay kendin yap uygulaması için eski kitapları da kullanabilirsiniz. İsterseniz aynı projeyi el işi kağıtları ile yaparak evinizi rengarenk kalpler ile donatabilirsiniz. Böyle bir süs çocuk odası için de güzel bir dekor ürünü olarak değerlendirilebilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gazete Kağıdından Duvar Süsü
Gazete Kağıdından Duvar Süsü
Gazete Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı
Gazete Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı
Gazete Kağıdından Duvar Süsü Yapımı
Gazete Kağıdından Duvar Süsü Yapımı

Gazete Kağıdından Kitap Ayracı Yapımı

Gazete kağıdından kitap ayracı yapma fikri kitap okumayı sevenlerin hoşuna gidebilir. Elinizdeki gazete kağıtlarını istediğiniz uzunlukta ve genişlikte şeritler halinde kesin. Daha sonra bunların üzerine siyah keçeli kalem ile istediğiniz desenleri yapın. En son yukarısından bir delik açıp, buradan ip ya da ince bir kurdele geçirerek kitap ayracı yapımını tamamlayın. Bu çok kolay proje sayesinde sevdiklerinize de çok güzel kitap ayraçları yaparak, onları sevindirebilirsiniz.

Gazete Kağıdından Kitap Ayracı
Gazete Kağıdından Kitap Ayracı
Gazete Kağıdından Nasıl Kitap Ayracı Yapılır
Gazete Kağıdından Nasıl Kitap Ayracı Yapılır

Gazete kağıdı kullanılarak birçok farklı geri dönüşüm uygulaması yapılabilir. Biz bu projeler arasından en kolay olanlardan bazı örnekleri sizlerle yukarıda paylaştık. Bu keyifli projeleri çocuğunuzla birlikte yaparak onların el becerisinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial