Gazete Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Gazete Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Gazete kağıdından kalpli duvar süsü yapımı özel günlerde evinizi süslemek istediğinizde uygulayabileceğiniz en pratik yöntemlerden birisidir. Duvar süsü güzel bir dekor ürünü olmasının yanı sıra evde yapılan kutlamalarda ortamda hoş bir atmosfer de oluşturur. Ev süslemesinde çoğunlukla kağıt ürünler kullanılmaktadır. Bugün sizlere anlatacağımız çok basit uygulamayı yaparak isterseniz kendi süslemelerinizi tasarlayabilirsiniz. Dışarıdan para vererek aldığınız süs ürünlerini evde masrafsız bir şekilde yapmak isterseniz bu proje tam size göre. Gazete kağıdı ile kalpli duvar süsü yapmak isteyenler gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Gazete kağıdı
  • Kalem
  • Makas
  • İnce bir ip
  • İğne

Gazete Kağıdından Nasıl Duvar Süsü Yapılır?

Gazete kağıdından duvar süsü yapmak için gazete kağıdına kalp çizmeniz gerekiyor. Kalplerin hepsinin aynı boyutta olmasını isterseniz şablon kullanabilirsiniz. Uygulamanın nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıda tüm aşamaları detaylı olarak anlatıyoruz.

  • Gazete kağıdına kalpleri çizmekle işe başlayın.
  • Çizdiğiniz kalpleri makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Sonrasında uzun bir ipe bu kağıttan kalpleri geçirin. ( İpe bir iğne takarak kalpleri kolay bir şekilde ipe geçirebilirsiniz. )
  • Bu şekilde istediğiniz uzunlukta kalpli duvar süsü yapmanız mümkün. Yaptığınız kağıt süsleri istediğiniz yere asarak evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Bu proje için isterseniz gazete kağıdı yerine eva kağıdı da kullanabilirsiniz. Rengarenk eva kağıtları ile yapacağınız kalpli süslemeler sayesinde doğum günü ve yılbaşı kutlamalarında ekstra masraf yapmadan evinizi süslemeniz mümkün. İsterseniz  gazete kağıdından kalp yerine başka figürler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Aynı yöntemi kullanarak çocuk odasının dekoru için de birbirinden güzel duvar süsleri yapabilirsiniz.

Kağıttan duvar süsü yaparak özel günlerde evinizi gönlünüzce süslemek isterseniz aşağıdaki örnek uygulamalar size bu konuda ilham verebilir. Kalpleri kestikten sonra bunları birbirinin üstüne geçirerek ipe takabilir ya da aralarında biraz boşluk bırakabilirsiniz. Yapmak istediğiniz tasarım hakkındaki seçimi size bırakıyoruz.

Kalpli Duvar Süsü
Kalpli Duvar Süsü

 

Gazete Kağıdından Duvar Süsü
Gazete Kağıdından Duvar Süsü

 

Gazete Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı
Gazete Kağıdından Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial