Gazete Kağıdından Dekoratif Kelebek Yapımı

Gazete Kağıdından Dekoratif Kelebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Gazete kağıdından dekoratif kelebek yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir el işi çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılarak yapılan kelebekler dekoratif süs olarak kullanılmaktadır. Evde atılmayı bekleyen gazete, dergi ya da kağıtlar varsa bunları kelebek yaparak değerlendirebilirsiniz. Evinizde özel bir kutlama yapacağınız zaman desenli kağıtlar kullanarak yapacağınız kelebekler evinizin dekorunu daha şık bir hale getirebilir. Yapacağınız kağıt kelebekleri çocuk odasının dekorunda da kullanabilirsiniz. Hediye paketi süslemesi yapmak için de gazete kağıdından yapacağınız dekoratif kelebek çok işinize yarayabilir.

Gazete Kağıdından Dekoratif Kelebek Yapımı

Evde kağıt kelebek yapmak oldukça kolaydır. Bunun için kağıda kelebeği çizip bunu makas ile dikkatlice kesmeniz yeterlidir. Sonrasında bu kelebeği ortadan kıvırıp buraya parmağınızla iz yaparak harika bir kelebek tasarlayabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde fon kartonu ya da kağıt ile istediğiniz şekil ve boyutta kelebek yapmanız mümkün. Gazete kağıdından dekoratif kelebek yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler ve uygulamanın yapılışı aşağıda verilmiştir.

Gerekli Malzemeler

  • Gazete kağıdı
  • Kalem
  • Makas
  • Bir ip parçası
  • Yapıştırıcı

Çizim yeteneğiniz yoksa kelebek yapmak için uygun büyüklükte bir kelebek kalıbına da ihtiyaç vardır.

Gazete Kağıdından Kelebek Nasıl Yapılır?

Gazete kağıdından dekoratif kelebek yapmak istiyor fakat iyi çizim yapamıyorsanız aşağıdaki kelebek şablonu bu konuda işinize yarayabilir.

Kelebek Şablonu
Kelebek Şablonu
  • İlk olarak gazete kağıdının üzerine istediğiniz boyutta bir kelebek çizin.
  • Aynı kelebekten 3 tane çizdikten sonra bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Kağıt kelebekleri ortadan ikiye katlayın ve parmağınızla bastırarak buraya iz çıkmasını sağlayın.
  • Kelebeklerin kıvırdığınız yerlerini açın ve ortalarına biraz yapıştırıcı sürerek bunları üst üste yapıştırın.
  • Son olarak ortaya bir ip bağlayarak kağıttan kelebek yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde evde istediğiniz kadar dekoratif kelebek yapabilirsiniz. Bu sevimli kelebekler kapı süsü ve duvar süsü yapımında da kullanılabilir. İsterseniz kelebekleri düz beyaz kağıttan da yapabilirsiniz. Her türlü kağıt ile dekoratif kelebek yapmak mümkündür. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda kağıttan kelebek yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız, kağıt kek kalıbından kelebek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Dekoratif Kelebek Yapımı-1
Gazete Kağıdından Dekoratif Kelebek Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial