Gazete Kağıdından Çiçekli Kapı Süsü Yapımı

Gazete Kağıdından Çiçekli Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Gazete kağıdından çiçekli kapı süsü yapımı ile tasarımı size ait olan bir kapı süsü kullanma imkanınız olabilir. Kapı süsü dekorasyonda sıkça kullanılan bir ürün olduğu için bu pratik uygulama dikkatinizi çekebilir. Çiçek figürlü bir kapı süsü herkesin hoşuna gideceği için bugün sizlerle gazete kağıdından çiçekli kapı süsü yapımı hakkında güzel bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Bu uygulama sayesinde gazete kağıtlarını atmak yerine değerlendirme imkanına sahip olabilirsiniz. Siz de çiçeklerle bezeli güzel bir kapı süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Gazete kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Kürdan
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Yuvarlak bir nesne

Kapı süsü yapmak için hazır satılan köpük halkalardan kullanabileceğiniz gibi evde ahşap, karton ya da tel ile de yuvarlak bir halka yapabilirsiniz.

Gazete Kağıdı ile Nasıl Çiçekli Kapı Süsü Yapılır?

Gazete kağıdından çiçekli kapı süsü tasarlamak için ilk olarak kağıttan çiçek yapmak gerekmektedir. Yeterli sayıda çiçek yaptıktan sonrası ise oldukça kolay.

  • İlk olarak gazete kağıdının üzerine kurşun kalem ile spiral şekli çizin. Sonrasında bunu kürdana dıştan içe doğru yarısına kadar güzelce sarın. Sardığınız kısmı yapışkan yardımı ile ortadaki parçanın içine sabitleyin. Bu pratik yöntemi kullanarak istediğiniz sayıda kağıt çiçek yapabilirsiniz. Konumuzun sonundaki resimde kolay kağıt çiçek yapımı hakkında bir örnek paylaşıyoruz. Bu örneği inceleyerek siz de zorlanmadan gazete kağıdı ile çiçek yapabilirsiniz.
  • Yeterli sayıda kağıt çiçek yaptıktan sonra bunları yuvarlak nesnenin üzerini kaplayacak şekilde yapıştırarak kapı süsü yapımını tamamlayabilirsiniz.
  • Uygulamayı tamamladıktan sonra isterseniz çiçekli kapı süsünü boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Aynı uygulamayı el işi kağıdı ya da keçe ile de yapmanız mümkün. Kapı süsünü daha şık bir hale getirmek isterseniz aralara tül ya da kurdele ile süslemeler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde güzel bir geri dönüşüm çalışması yaparak tasarımı size ait olan bir kapı süsüne sahip olmak isterseniz aşağıdaki örnekten ilham alabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Çiçekli Kapı Süsü Yapımı
Gazete Kağıdından Çiçekli Kapı Süsü Yapımı
Gazete Kağıdından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Gazete Kağıdından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial