Gazete Kağıdından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Gazete Kağıdından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Gazete kağıdından çiçek yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde hiç zorlanmadan kağıt çiçekler yapabilirsiniz. Çiçek figürü birçok dekor ürünü yapımında kullanılmaktadır. Kumaş ve keçe gibi malzemelerin yanı sıra plastik ya da kağıt kullanılarak da çok güzel çiçekler yapılmaktadır. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız çalışma ise kağıttan çiçek yapımı. Hepimizin evinde kıyıda köşede gazete kağıdı bulunmaktadır. Ortalıkta yayıntı yapan bu kağıtları değerlendirmek için siz de bunları çiçek yapmak için kullanabilirsiniz. Yapacağınız çiçekleri hediye paketi süslemek ya da değişik dekor ürünleri yapmak için kullanmanız mümkün. Siz de evde gazete kağıdı ile çiçek yapmak isterseniz gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Gazete kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Kürdan
  • Yapıştırıcı

Gazete Kağıdından Nasıl Çiçek Yapılır?

Kağıttan çiçek yapmak İsteyen herkesin evde uygulayabileceği çok kolay bir el işi çalışmasıdır. İşin en önemli kısmı çizim yapma aşamasıdır. Gazete kağıdına çizilecek spiral şeklinde çiçek yapıldıktan sonrası oldukça kolay. İsterseniz çiçek yapımı için aşağıda verdiğimiz şablonu kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim uygulamanın nasıl yapıldığına.

  • Gazete kağıdına kurşun kalem ile şablonda gördüğünüz şekli çizin.
  • Daha sonra makas yardımı ile arada belirlenen yerleri keserek çıkarın.
  • Bunu yaptıkta sonra kürdanı gazete kağıdının ucundan içe doğru sıkı bir şekilde sarmaya başlayın.
  • Ortaya kadar bu şekilde geldikten sonra parmaklarınıza çiçeğin yapraklarını hafifçe açtırın.
  • Alttan yapışkan ile tutturduktan sonra gazete kağıdından çiçek yapımı tamamlanmış oluyor. Bu güzel çiçiği istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayı renkli el işi kağıtları ile de yapmanız mümkün. Bu şekilde istediğiniz sayıda rengarenk çiçek yaparak çok güzel dekor ürünleri tasarlayabilirsiniz. Kağıt çiçeklerle yapılan çok şık kapı ve duvar süsü tasarımları bulunmaktadır. İsterseniz siz de bu tür bir çalışma yapabilirsiniz. Yeterli sayıda çiçek yaptıktan sonra bunları yuvarlak bir köpüğe ya da kartondan yapacağınız bir çemberin etrafına yapıştırarak kapı ve duvar süsü yapabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde evde sıkılmadan vakit geçirirken çok güzel dekor ürünlerine de sahip olabilirsiniz. Kolay çiçek yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanız için aşağıda gazete kağıdından çiçek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Gazete Kağıdından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Gazete Kağıdından Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Gazete Kağıdından Çiçek Şablonu
Gazete Kağıdından Çiçek Şablonu

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial