Sosyal medyada paylaş

Gazete kağıdına kalpli boyama yapımı okul öncesi çocukların evde keyif alarak yapacağı bir uygulamadır. Çocuklar boyama yapmayı sevdikleri için biz de bugün sizlerle gazete kağıdına kalpli boyama yapımından bahsetmek istiyoruz. Evde atılmayı bekleyen gazete ve dergileri değerlendirmek isterseniz çocuğunuzla birlikte bu kolay çalışmayı yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gazete Kağıdına Kalpli Boyama Yapımı

Gazete kağıdına kalpli boyama yapımı ile evde çocuk odası için güzel bir pano yapabilirsiniz. Gazete kağıdına istediğiniz renk ve boyutlarda çizeceğiniz kalpleri boyadıktan sonra bu kağıdı bir karton üzerine yapıştırarak kolay bir şekilde pano yapabilirsiniz. İsterseniz kalp yerine balon, çiçek ya da yıldız gibi başka şekilleri de tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun kalpli boyama ile yapacağı çalışma onun el becerisinin gelişimine de katkı sağlayacaktır. Bu şekilde gazete ve dergileri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Gazete Kağıdına Kalpli Boyama Yapımı-1
Gazete Kağıdına Kalpli Boyama Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Gazete kağıdı
  • 2 farklı renkte kuru boya

Gazete Kağıdına Kalpli Boyama Nasıl Yapılır?

Kalpleri çizmekte kolaylık olması için uygulama öncesinde karton ile 2 farklı boyutta kalp çizip bunları makas ile keserek kalıp hazırlayabilirsiniz. Kalp kalıpları hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak gazete kağıdının üzerine kalp kalıplarından birini yerleştirerek bir tane kalp çizin.
  • Daha sonra bu kalbin etrafına da kalıp yardımı ile küçük kalpler çizin.
  • Sonraki aşamada bu kalplerin içini boyayın.
  • Son olarak başka bir kuru boya ile kalplerin arasına dal şeklinde çizgiler yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay çalışma sayesinde okul öncesi çocuklar kağıt üzerine kolay bir şekilde kalpli boyama yapabilirler. İsterseniz boyamayı beyaz kağıt üzerine de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Üzerine kalpli boyama yaptığınız gazete kağıdının kenarlarına desenli bant yapıştırarak bunu şık bir duvar süsüne dönüştürebilirsiniz. Evde çocuğunuzla birlikte bu keyifli çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız gazete kağıdına kalpli boyama yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Çocuğunuz bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsa daha önce paylaştığımız karton ile balon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gazete Kağıdına Kalpli Boyama Yapımı Resimli Anlatım
Gazete Kağıdına Kalpli Boyama Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial