Fon Kartonundan Yapraklı Duvar Süsü Yapımı

Fon Kartonundan Yapraklı Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Fon kartonundan yapraklı duvar süsü yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Salon ve oturma odalarına şık bir görünüm kazandırmak için dekorasyonda duvar süsü sıkça kullanılmaktadır. Bu tarz süsleri dışarıdan almak yerine evde kendinizde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden alacağınız fon kartonu ile evde harika bir duvar süsü yapabilirsiniz. Fon kartonundan yapraklı duvar süsü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Fon Kartonundan Yapraklı Duvar Süsü Yapımı

Evde fon kartonundan dekoratif süs yapmak için çiçek, yaprak, kalp ve yıldız gibi kolay yapılan figürleri tercih edebilirsiniz. Uygulamayı yaparken kolaylık olması açısından yapacağınız figüre uygun kalıp kullanabilirsiniz. Yapraklı duvar süsünü duvarın sadece bir kısmını ya da boydan boya tamamını kaplayacak uzunlukta yapmanız mümkün. Bu konudaki tercih size bağlı. Tek yapmanız gereken tasarımda hangi renk yaprakları kullanacağınıza karar vermek ve sonrasında aşağıda bahsedeceğimiz adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renklerde fon kartonu
  • Yaprak kalıpları
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • İp
  • Fon kartonunu delmek için sivri bir cisim

Yaprakların gerçeğe uygun olmasını isterseniz sarı, yeşil ve kahverengi fon kartonu kullanabilirsiniz.

Fon Kartonundan Yapraklı Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yaparken kullanacağınız yaprak kalıplarını aşağıda paylaştık. Bunların çıktısını alarak duvar süsü yapımında kullanabilir ya da başka yaprak kalıpları tercih edebilirsiniz. Malzemeler hazırsa aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Kalıplar yardımı ile fon kartonlarının üzerine istediğiniz şekil ve büyüklükte yapraklar çizin.
  • Yapacağınız duvar süsüne yetecek kadar yaprak çizdikten sonra bunları makasla dikkatli bir şekilde kesin.
  • Kartondan yaptığınız yaprakların üst taraflarına sivri bir cisim yardımı ile delik açın ve bu deliklerden ip geçirerek dekoratif süsü istediğiniz uzunlukta yapın.
  • İki ya da tek sıra halinde yapraklı duvar süsü yaparak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede çok güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı fon kartonu yerine eva ve keçe gibi malzemeler kullanarak da yapabilirsiniz. Evde yapraklı duvar süsü yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz. Farklı bir duvar süsü tasarlamak isterseniz daha önceden paylaştığımız ağaç dallarından kalpli duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Duvar Süsü Yaprak Kalıpları
Duvar Süsü Yaprak Kalıpları
Fon Kartonundan Yapraklı Duvar Süsü Yapımı-1
Fon Kartonundan Yapraklı Duvar Süsü Yapımı-1

 

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial