Fon Kartonundan Balık Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Fon kartonundan balık yapımı resimli anlatım sayesinde çocuklar çok kolay bir şekilde balık yapabilirler. Okul öncesi çocukların yaptığı el işi çalışmalarında fon kartonu sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu karton kolay şekil aldığı ve rahat kesilebildiği için çocuklar için son derece uygun bir malzemedir. Bugün bahsedeceğimiz balık yapımı çalışmasında da fon kartonu kullanılmaktadır. Çocuklar hayvanları sevdikleri için fon kartonu ile balık yapmak çok hoşlarına gidebilir. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Fon Kartonundan Balık Yapımı Resimli Anlatım

Fon kartonu kullanarak yapılan sevimli balıklar tek başına kullanılabileceği gibi bunlar karton ya da başka bir malzeme ile yapılan akvaryuma da koyulabilir. Kartondan yapacağınız böyle bir akvaryum çocuğunuzun odası için güze bir dekoratif süs olabilir. Böyle bir çalışma yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, çocuk odası için dekoratif akvaryum yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde kartondan balık yapmak isterseniz gerekli malzemeleri temin ettikten sonra anlatacağımız adımları takip etmeniz yeterli.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Siyah keçeli kalem

Fon Kartonundan Nasıl Balık Yapılır?

Fon kartonu ile balık yapmak için istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Evde başka çalışmalardan kalan fon kartonları varsa bunları da balık yapımında kullanarak değerlendirmeniz mümkün. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kartondan balık yapımına geçelim.

  • İlk olarak fon kartonundan istediğiniz büyüklükte dikdörtgen bir parça kesin.
  • Sonraki aşamada kartonu ortadan ikiye katlayın. Bunun bir ucunu hafif yuvarlak olarak keserken diğer ucunu da makası sağa yatırarak kesin.
  • Daha sonra kartonu kat yerinden açın ve üstten biraz pay bıraktıktan sonra makas ile şeritler halinde kesin.
  • Bu şeritlerden ortadaki iki tanesini olduğu gibi bırakın ve diğer şeritleri üst üste getirerek yapıştırın.
  • Balığı bu şekilde yaptıktan sonra siyah keçeli kalem ile balığın gözünü yapın. Son olarak kuyruğa da keçeli kalem ile çizgiler yaparak fon kartonundan balık yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde çocuklar istenen renk ve boyutta sevimli balıklar yapabilirler. İsterseniz çok sayıda karton balık yaparak bunları bir ipe geçirebilirsiniz. Bu çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda, fon kartonundan balık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Fon Kartonundan Balık Yapımı Resimli Anlatım
Fon Kartonundan Balık Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial